Leden 2015

Nejlepší Perník

22. ledna 2015 v 18:21 | Adele |  Vařím, peču
Proboha, jak dlouho tu nebyl recept? Snad od prázdnin! Doufám, že vás nenapadla myšlenka, že bych snad, nedejbože, přestala péct! Já peču pořád, jen jsem se s vámi podělila už o velkou spoustu receptů a teď už toho nezkouším tolik nového a navíc tolik skvělého, abych vám to mohla stoprocentně doporučit. No... tohodle recept se to rozhodně týká, protože bych mu dala pět hvězdiček! :)

Je to sice jenom perník, ale zato výborný. Vždycky jsem se chtěla do perníku pustit, ale mamka mě odrazovala (nejspíš, aby mi to pak nebylo líto), že je těžký a že mám udělat radši ten z prášku. Samozřejmě jsem se nedala a jednoho dne upekla perník podle Verči ze zghettablogu (moje kulinářská králova a inspirace nejvyššího levlu) a byl vynikající. Navíc jsem nemusela vyndavat mixér, kterým bych rušila tátu při sledování zpráv a ani jsem nepotřebovala moc nádobí. Prostě ideální. Byl rychlý, snadný, dobrý. Prostě ideál.


Zimní Lookbook

13. ledna 2015 v 19:57 | Adele |  Móda
Ahoj!

Tak jak zvládáte pololetí? U nás je to teda pěkný maso. Pondělí jsem zvládla tak tak, dnešek ještě docela ušel, ale umírala jsem, protože včera byli taneční a po nich jsem vždy unavená. Na těch tanečních to nakonec nebylo tak příšerné - sice jsem nezačala zrovna dobře - zůstala jsem opět jako jediná a asi nejvíc anatraktivní a děsivá sedět a málem se rozbrečela - ale potom jsem se i docela zasmála, když nám to s jedním klukem - najehožjménosidohajzlunemůžuvzpomenout- vůbec nešlo. Ale smích jsem potřebovala.

Každopádně, dneska tady pro vás mám trošku jiný článek - a to o oblečení. V zimě, přiznám mrznu. Pak mi je občas i ve škole vedro, ale ráno se prostě nejsem schopná nacpat třeba do sukně, pud sebezáchovy mi to nedovolí. Takže se vždycky nabalím a doufám, že mi nebude zima. (Zítra si prostě tu sukni vezmu!!!!) Proto jsou pro mě tou nejlepší volbou různé svetry, k tomu třeba výrazný náhrdelník a můžu vyrazit. Musím říct, že moje sbírka svetrů se postupně opravdu, ale opravdu rozšířila.


Projekt Banán | 8.1.2015

8. ledna 2015 v 18:13 | Adele |  Deník
Ahoj!

Hned na začátek bych se vám chtěla svěřit s jednou meganovinou. Před pár týdny blog.blog.cz pořádal soutěž o nejlepší videoblog, tak jsem si jako řekla, že když natáčím, tak už tam něco pošlu, žejo. Nezabije mě to. Ale pak jsem na to (typycká Adele) samozřejmě zapoměla. Až dneska mi ve škole spolužačka, která o mém blogu vůbec neví :D řekla, že jsem postoupila mezi čtyři finalisty! No měli jste vidět můj výraz! :DD Každopádně, byla bych moc ráda, kdybych se dostala do vítězné dvojky a budu mít obrovskou radost, když mě tam podpoříte. ;) Hlasuje se klasicky v anketě pod článkem, pro Adele, samozřejmě. :)


Jako chápu, že to není nic extra, ale já to beru jako obrovský úspěch a mám z toho strašnou radost. Už to, že ty moje videa nejsou tak hrozně špatný, mi přece jenom trochu zvedlo náladu. A to jsem opravdu potřebovala.

Sice se vám může zdát, že třeba na videích působím pozitivně, ale poslední dobou mám čím dál horší náladu. Možná je to i tím, že jsem toho tenhle týden měla strašně moc. Dneska jsme psali tři testy, tyjo, včera večer já byla úplně zoufalá. No a dneska, když jsem to konečně všechno nějak napsala jsme jely s Terinkou uskutečnit náš "Projekt BANÁN". Byl to úkol na výtvarku, kdy jsme odlívali do sádry banán, nabarvili ho tak, aby byl co nejpodobnější skutečnému a pak si s ním dělali srandu z lidí. :D Bylo to fakt vtipný. Takže jsme s Terkou jely z konečný a banán nejdřív pověsily na tyč.

Na Frou Jou. :)

Haul: Yankee Candle a Aliexpress

4. ledna 2015 v 19:29 | Adele |  Vlog
Ahoj!

Tak už nám končí prázdniny... děs a hrůza. Byla to moje poslední záchrana a doufala jsem, že mi zvednou náladu, ale pořád jsem taková nějaká nešťastná, takže nevím, jak tu školu do nějakých prázdnin přežiju. :D Každopádně, alespoň jsem se vyspala, ale u mě je ta škola teď opravdu nějaká kritická, jsem pořád unavená a smutná. Doufám, že po tomhle odpočinku to třeba bude lepší. ;)

Dnes jsem si pro vás připravila haul, a to opět z Aliexpressu, kde jsem si nakoupila spoooustu obalů na mobil, který jsem dostala k Vánocům. Jsem úplně nadšená, že to teď můžu střídat a každý den jít do školy s jiným (ok, jen každý den v týdnu :D). Ale je to prostě hezký. Pak jsem si nakoupila ještě něco od Yankee Candle.

Také se chci moc omluvit, že tu chvilku nebyl žádný článek, ale byla jsem na chalupě, kam za mnou přijela Terinka, měly jsme párty Silvestra a bylo to fakt super. Potom jsme šli lyžovat, přijely sestřenice a teta a stihly jsme si i jít zaplavat do Havlíčkova Brodu. :) Bylo to moc fajn. Dneska celý den lítám - nejdřív jsem byla na nádraží s tetičkou, kde jsem si dala k snídani panini, potom jsem se na chviličku stavila doma a hned jsme jeli nakoupit nějaké lyžařské oblečení a prostě věci na zimu do super sportu kousek od Chodova - čekejte haul! ;) Teď ještě dodělávám úkol no matiku a dám si trošku voraz. :P


Mějte se krásně,
Adele