Srpen 2014

Svatební koláčky

28. srpna 2014 v 14:04 | Adele |  Vařím, peču
Ahoj :) No jo, zase delší přestávka, ale byli jsme na chalupě bez internetu, takže jsem neměla šanci se sem dostat. :/ Teď už se ale vracím do zajetých kolejí a články budou častější, jako normálně před prázdninami. Jsem toho názoru, že prázdniny by si měl člověk užít a ne sedět u počítače, takže jsem to tady trochu zanedbávala, ale pokud mi to čas v novém školním roce dovolí, určitě tu budu častěji. :)

Dnes vám přináším výborný recept na klasické svatební koláčky. Poprvé jsem je ochutnala na farmářském trhu, kde jsem se rozplývala nad lahodným vanilkovým cukrem, jemnou a lehkou náplní a křupavou strukturou koláčku. Mohla bych jich sníst i deset na posezení! A když jsem si jednoho večera na chalupě četla nový Apetit, vykoukl na mě recept z Apetit pikniku, kde tyto koláčky byli velmi úspěšené. Peče je paní Jiřina Maleňáková, v panelákové kuchyni. Já se je rozhodla upéct v tradičních kamnech, které pečou vzadu víc a musí se do nich pořád cpát dřevo, jinak z výtvoru nic nemáte. Ale když... kvůli těmhle svatebním koláčkům bychom se vdávali pořád!


Hrozně zajímavé je, že v těstě samotném není žádný cukr - teda, až na dvě lžíce, které se dávají k droždí, ale to se skoro nepočítá. Naopak se pak pěkně vymáčí v másle a obalí v cukru s vanilkovou dření - a to je, řeknu vám, mňamka. Můžete je péct celkem se čtyřmi náplněmi - ořechovou, makovou, povidlovou a tvarohovou. Já měla jenom tvaroh a kopec švestek - poněkud odvážně jsem se proto rozhodla pro udělání vlastních povidel a s mamkou jsme vytvořili něco jim velmi podobného a moc dobrého. Spíš to ale byla švestková marmeláda, každopádně koláčky hezky zpestřila.
Nepatří k těm nejjednodušším receptům, ale i přes nápis PRO ZKUŠENÉ jsem se do něj pustila a překvapil mě, protože to tak těžké nebylo. Sice jsem se ještě nenaučila perfektně pracovat s kynutým těstem, tak aby v něm nebyl cítit kvásek, ale chybami se člověk učí. Takže, směle, s chutí, jdeme na to!

Traunsee, Alpy a muškáty - Rakousko

19. srpna 2014 v 17:36 | Adele |  Fotím
Možná si zase vyhradíte nárok na stížnosti. Kdes byla?! Ty žiješ?! Co se děje?!
Ale věřím, že, jelikož léto je v plném proudu a popravdě ehm, směřuje k rychlému konci, pochopíte mojí nepřítomnost - odjela jsem se svojí rodinkou na dovolenou. A jelikož se nám nechtělo slunit si těla v tropech, vyjeli jsme nedaleko za Rakouské hranice - do Gmundenských Alp k rozlehlému průzračnému jezeru Traunsee.


Rybízové muffiny

11. srpna 2014 v 19:11 | Adele |  Vařím, peču

Ahoj!

Dneska pro vás mám takový letní recept na výborné muffiny s rybízem. Nedávno se nám ho totiž hromady urodily na zahrádce, takže jsme nadšeně zavařovaly a trošku jsem si i schovala do mrazáku, z kterého si drobné červené korálky můžu vytáhnout i v té nejtvrdší zimě. Upečte si tyhle sladko-kyselé muffiny, které vám při prvním kousnutí budou připomínat léto, paprsky slunce a vůni čerstvého ovoce.


Místo rybízu můžete použít samozřejmě i jakékoli jiné drobné ovoce - jsou výborné s borůvkami, lesními jahodami, ostružinami nebo malinami. Nebojte se proto experimentovat.

Moje slasti s kartáčkem Skinvigorate

1. srpna 2014 v 14:11 | Adele |  Recenze
Ahoj!
Tak se dneska ozývám pro změnu s videem. A něčím jsem se s vámi totiž musela podělit - s čistícím kartáčkem pleti od Mary Kay. Určitě spoustu z nás ví, že odličování pleti je snad nejdůležitější věc, aby naše pokožka byla krásná - a variant máme spoustu. Já se rozhodla pro čistící kartáček. SKINVIGORATE.