Červen 2014

Ukončené základní vzdělání /27.6.2014

27. června 2014 v 20:36 | Adele |  Deník
Ahoj :)
Tak je tady konec roku, co? Konečně... bohužel já se na konec roku tolik netěšila, moc relaxu to pro mě neznamená, jelikož už zítra odjíždím na tábor bez elektřiny, kde si opravdu odpočinu jen určitým způsobem - a řekla bych, že ne fyzicky. :D
Nicméně, co se za poslední dny událo? :) Včera jsme šli do školy, dle mého názoru prakticky zbytečně. Jediná důležitá věc byla burza učebnic od desíti - mám totiž ukončené základní vzdělání, jdu na vyšší gympl, tudíž si musím sama kupovat učebnice, což je otrava. Téměř všechny jsem našla, většinu si koupila s K. napůl a pak jsme zjistily, že jsme si koupily dvě navíc, takže jsem sebou hezky flákla na trávu a vesele prodávala. Ještě jsme odevzdali poslední učebnice, úplně zbytečně vyšly do třetího patra a pak zase dolů. Po krátké hádce jestli půjdeme nebo nepůjdeme na oběd jsme přišly s další hádkou, jestli pojedeme na Floru, na Václavák nebo do Palládia, ale K. nechtěla na Václavák, Teri na Floru a mě se moc nechtělo do Palládka, ale byla jsem ochotná tam jet, nakonec jsme se s K. shodly, že pojedeme na Floru, načež se Terka urazila a jela si sama do Palládia.

Bridal look

Berlín ve fotkách

25. června 2014 v 19:38 | Adele |  Fotím
Ahoj :)

Tak jsem tady zpět ze zmiňovaného Berlína - ne, nijak jsem nepozastavovala, protože tam měla být wifina a já si brala noťas a wifi tam opravdu byla, ale, přiznejme si, když jste se třídou na výletě máte spoustu jiných věcí na práci, než psát na blog. :) Takže jsem tu nebyla, ale včera večer jsem přijela, so iam here! :D Dnes už se ve škole jen odevzdávali učebnice, přičemž já zjistila že mi tři chybí, ale teď jsem je někde vyštrachala a zítra bude burza a nějaké uklízení tříd.

K tomu Berlínu - bylo to úžasné. Neřekla bych, že zrovna Berlín ve mě zanechá takové pocity, ale je to nádherné město. Je tam hodně nových moderních budov, ale i pár klasických památek. Byli jsme ubytováni v hostelu nedaleko od U-Bahn na Kochstrasse a bylo to tam opravdu moc fajn, na hostel. K snídani jsme dostávali sendvič a kafe nebo čaj a každý den jsme se dopovali Starbucksem, který je tam na každém rohu. Více zážitků bude napsáno u fotek. K nákupům pak pravděpodobně udělám samostatný článek nebo video. :)


Letní tvarohový dort

19. června 2014 v 17:27 | Adele |  Vařím, peču
Sluníčko začalo pařit a já pomalu ale jistě zjišťuju jednu skutečnost - léto je tady a já peču míň. Možná je to tím, že mám chuť na něco osvěžujícího a zmrzlina se prostě moc upéct nedá. A navíc je tolik jahod! Dvě velké bedny se zoufale tísní v lednici a jakoby volaly: potřebujeme spotřebovat! Takže jsem se rozhodla a vrhla se do toho nejlepšího letního, lahodného tvarohového dezertu. Letního dortu.


Ladronka /17.6.2014

17. června 2014 v 20:34 | Adele |  Deník

Ahoj ;)

Tak dneska jsem pořádně unavená. :) Ale mám za sebou poslední testovej den, takže... hurááá! :)
Včera to bylo celkem v pohodě - psali jsme jen testík z češtiny na Saturnina, kterého jsem četla minulý týden, (mimochodem, mě se celkem líbil, bylo to fakt vtipný, takže si přečtěte! :D) kde jsem prohodila postup a sloh, no nic moc. Ale doufám, že budu mít celkově z češtiny dvojku, takže dobrý. :) Pak jsme měli matiku, kde se na nás poněkud naštval, zemák a angličtinu, kde jsme se bavili o Berlíně a i trošku o jeho historii.

(1) Lisi Foliati | via Facebook

Dneska jsem tak nějak nebyla schopná vstát - znáte ty "kritický" dny? Nakonec jsem se z tý měkkoučký postele nějak vykopala a trochu zombí stylem do sebe rychle hodila snídani a běžela na tramvaj. Hned druhou hodinu přišel obávaný test z chemie - a nebylo to tak hrozné. Trojku budu mít určitě, ovšem já bych chtěla celkově dvojku, takže trochu problém. :D
Pak občanku, kde jsem se učila fyziku, jelikož celou dobu zkoušela - mě ne, mám tam samý jedničky, jelikož mi právo příjde fakt jednoduché - a o fyzice jsem zjistila, že na výzo budu mít teda čtyřku, ač jsem se ho snažila přesvědčit. :( Škoda, no. Ale tak tohle vysvědčení není tak důležité, i tak mi je to ale líto.
Odpoledne jsme si na ájině opět povídali o Berlíně a berlínské zdi a na češtině mě pak vyděsila čtyřkou ze srovnávacího testu, z které se nakonec vyklubala dvojka, jelikož se spletla o deset bodů. :D

Plány na Berlín - aneb Primark a bleší trh

14. června 2014 v 19:53 | Adele |  I think
Ahoj ;)
Nevím, jestli jsem se vám už zmiňovala o tom, že v pátek odjíždím se školou na pět dní do Berlína. Samozřejmě, těším se na památky, Berlínskou zeď, street art i přednáškách o holocaustu, ale...
...strašně, strááášně se těším na nákupy! :)

Sice si nemůžu upřít to, že jsem v poslední době nakupovala oblečení celkem dost, ale pořád mi připadá, že v mém šatníku toho dost chybí a jsem si jistá, že v Berlíně bych mohla sehnat spoustu zajímavých věcí. Nějakou dobu jsem zkoumala, jestli je v Berlíně Primark a nakonec sjem s jásavým výkřikem neandrtálce a svým happy tanečkem zjistila, že ano. Jako zase, nemyslete si, že jsem nějaká buranka, bydlím v haupt Stadtu (to abych najela na tu němčinu, žejo) a taky už jsem byla v Británii, kde jsem provedla v Oxfordu i Londýně brutální nálet na Primark, ale vlastně doteď lituju, že jsem toho nekoupila víc. :D Cenové poměry jsou tam totiž fakt super a je spousta věciček, které bych si chtěla pořídit.


Brusle /12.6.2014

12. června 2014 v 20:43 | Adele |  Deník

Ahoj :)

Uf uf, tak se vám hlásím z brutál tejdne, tedy z týdne, kde se píše nejvíc písemek a uzavírají se známky. Zas tak hrozný to neni, i když dneska to brutál opravdu bylo.
Včera bylo ještě pořádný vedro, takže jsme se vařili ve škole. Ráno jsem si jela pro občanku, kterou už mám, vypadám tam teda jako zombík, ale nevadí. Problém ale byl, že jsem málem nestihla matiku, z které jsme měli zrovna psát velkej test. Tak tak jsem vběhla do třídy a těsně za mnou profesor - stihla jsem to! Když pak přišel jeden žák pozdě, tak ho strašně seřval a málem ho nenechal ten test napsat. Takže jsem měla docela štěstí. Pak jsme měli němčinu a češtinu a potom hudebně výtvarný projekt, juhů! Většina lidí to odbyla videem ale my tam tančili s maskama a v indiánskejch ohozech. Prostě super, ale myslím, že se nám to docela povedlo.

Po obědě jsme se konečně s K. a Teri dostali na tu cyklostezku a docela jsme se projely. Bylo ale strašné vedro, Teri to teda po chvilce vzdala a my s K. funěly do kopce, kde jsem já škobrtla a rozbila si koleno. Navíc jsem si spálila obličej a úplně zpocená se došourala na sbor.

Ty brusle uprostřed jsou moje :)

Odpoledne jsem se učila občanku, kterou jsme psali dneska. První hodinu byla čeština na kterou jsem si perfektně připravila úkol, ale nechala jsem ho doma. Do háje! Matika byla suplovaná a o angličtině nám měl říkat známky na vysvědčení. Vycházela mi tam lepší trojka, navíc aktivita, takže super. Ale pak jsem zjistila, že tam mám ještě jednu pětku a tím pádem mi chtěl dát čtyřku! To mě opravdu naštvalo, protože jsem tam poslední známky měla 3,1,2 - to na čtyřku není! Po dlouhém rozmýšlení mě teda "milosrdně" chtěl vyzkoušet - místo části tělocviku. Rozklepaně ale rychle jsem tedy napsala občanku (lehký) a jala se šprtat angličtinu. Dala jsem to na dvojku! :) Takže mám tu trojku na výzo. ;)

Ehm, já a moje nové vlásky :D

Pak děják a ke kadeřnici. Půl hodiny jsem to tam hledala a potom co jsem šla snad kilák touže ulicí, akorát na špatnou stranu jsem se naštvala, celá vyčerpaná nakonec onen salon našla a sesunula se do křesla. Nechala jsem si zase dát regenarční tmavý přeliv a o deset cenťáků zkrátit. Vlásky my teď krásně voní, jako vždycky po kadeřnici. :)
Teď peču jablečný koláč, jelikož my ze svačin zbyly jabka a potom si půjdu zopakovat češtinu a asi i fyziku. :/ Mějte se krásně! ;)

AdeleSoustředění / 9.6.2014

9. června 2014 v 20:24 | Adele |  Deník
Ahoj :)

Asi brzo umřu vedrem. Jako vážně, ten idiotskej podkrovní pokoj se mi vymstil, takže teď zírám do obřího větráku (klimatizace byla velká jak pračka, takže se mamka rozhodla koupit mi normální, ne nějakou použitou z dědova statku, jenže to bude nějakou dobu trvat, ovšem jsou tropy, tak mám aspoň ten metr a půl vysokej větrák) a cítím, jak se mi vaří orgány.

clothes images on Favim.com

O víkendu jsem se měla v plánu ozvat, ale nějak to nevyšlo. Hlavně proto, že jsem jela na soustředění se sborem, na které jsem se původně zas tolik netěšila, ale nakonec to bylo moc fajn. :) Vyjeli jsme hned v pátek po škole z Hlaváku a jeli jsme zhruba dvě hodiny do kempu v Podhradí nedaleko Ledče nad Sázavou, kde nám byli přiděleny dvě chatky. Děsila jsem se toho, že ve sboru znám prakticky jen Teri, H. a S. a M. a A. a jejich partu, ale H. a S. byly na výměně v Německu, takže trochu problém. Ubytovaly jsme se s Terinkou tedy s dvěma Eliškami a Aničkou v pokoji po pěti s příjemnou terasou. Hned jsme klukům čmajzly zrcadlo a koš, na což se moc dobře netvářili, ale mají smůlu, holky to potřebujou víc. :D

Doděláno 1.

6. června 2014 v 14:00 | Adele
Ahoj! :)

Moc vás vítám u nového občasníku doděláno, kde se budeme bavit o vypotřebovaných produktech, prázdných krabičkách a všem takovém možném... :) Snažila jsem se to udělat kratší, každopádně přeji příjemnou zábavu ;)


Angry girl / 3.6.2014

3. června 2014 v 20:37 | Adele |  Deník

Ahoj dámy :)

Tak dnes přicházím s deníčkem, ačkoli jsem měla v plánu už včera přidat druhou část kosmetického tagu, jenže v neděli přibylo video s kosmetickými novinkami a já vám sem nechci cpát jenom kosmetiku. :)

Včera jsme měli místo výtvarky matiku a chemii, což mě dost rozčílilo, ale musela jsem to holt přežít. Odpoledne jsem měla volné, jelikož mi odpadli obě doučka, takže jsem vyrazila do aleje na brusle a doma pak rozčíleně hledala cyklostezky Praha - a zjistila, že jedna z nejlepších je nedaleko od naší školy. Domluvila jsem se teda s Teri na středu před sborem, že si zajezdíme.

arenbi Dreamer

Do školy jsem dnes vyrazila v nových šatičkách z Terannovy které jsem pořídila za suprovou cenu - vůbec mám hodně nových letních hadrů, takže bych mohla nafotit nějaký outfitový článek. Jelikož nám odpadla fyzika a nezkoušela z dějepisu, na který jsem se hodně učila, bylo to celkem fajn. Jen poslední hodina byla poněkud kritická - psali jsme srovnávací testy z němčiny. Myslím, že bych to i mohla napsat dobře, kdybych ovšem rozuměla zadání, že. Jako sorry, ale co jsou Reflexive nebo Personal pronomenn prostě ve stresu při testu odhadnout nedokážu, zvlášť když jsme to brali tak před půl rokem. Nakonec jsem to tak nějak odhadla a test se smíšenými pocity odevzdala - budu pevně doufat v trojku.

Měsíční nákupy ZA KVĚTEN

1. června 2014 v 23:18 | Adele |  Měsíční novinky
Ahoj!
Dnes mám pro vás konečně slibované video, zoufale dlouhou dobu točené, produkty nejsou moc zaostřované, ale svůj účel splňuje. Byla jsem dokonce tak zoufalá, že jsem si říkala, že bych udělala raději fotky, ale bylo toho tolik, že by mi to snad zabralo více času. :) Takže, co za kosmetiku jsem si nakoupila v květnu?

Musím říct, že je to docela tučné, díky narozeninám a dnes budu za takovou essence queen, jelikož tak polovina produktů je od essence. :) Tu značku jsem si prostě poslední dobou oblíbila. No nic, doufám, že se vám video bude líbit, snažila jsem se být co nejvíc stručná. Příjemnou zábavu!