Duben 2014

Šíleně dospělá/28.4.2014

28. dubna 2014 v 20:23 | Adele |  Deník
Ahoj :)

Tak konečně se ozývám s deníčkem, který jsem už fakt potřebovala, jelikož se toho stalo, no... hodně! I když vlastně, zas tak moc né, ale dost na to, abych vás o tom detailně informovala. :D
V pondělí a úterý byly jak víme příjmací zkoušky, které se mne bohudík, díky studiu na gymplu netýkají. Ovšem konaly se i na našem gymnáziu, takže jsme měli se třídou náhradní program.
V úterý jsme vyrazili na Šterneberk, což trochu nechápu, jelikož nám jízda tam zabrala dvě hodiny, takže čtyři hodiny jsme strávili ve vlaku, ale jinak to bylo fajn. Až na to, že jsem si předešlý víkend na chalupě sedřela patu a měla jsem pohorky, takže jsem celou dobu kňourala a každý krok pro mě byl jako bodnutí nože. Ale jinak v pohodě (jo, a ještě jsem chvilkama myslela, že zkolabuju).

....all of the time

Bílá halenka - jak ji kombinovat

25. dubna 2014 v 20:41 | Adele |  Móda
Zrovna jsem se ledabyle hrabala ve svém šatníku, jako to dělám vždycky, když hledám nějakou normální, nejlépe slušivou kombinaci, když mi padla pod ruce bílá, tenounká halenka. Hned jsem vytřeštila oči, jelikož jsem jí nenosila snad sto let a navíc byla po mamce, takže byla větší, trochu vytahaná, no prostě, na první pohled nic moc. Ale když jsem si jí prohlédla podruhé, objevil se mi před očima nespočet možných kombinací a došlo mi to - tuhle halenku mi seslal pánbůh! Vždyť se dá kombinovat prakticky s čímkoli v jakémkoli stylu. A když jsem si tak před zrcadlem zkoušela svoje "výtvory", napadlo mě to - co to nafotit a hodit na blog?
Takže, co se dá vykouzlit z téhle halenky, jak různě ji můžeme kombinovat? Možnosti jsou opravdu pestré, já jich pro vás mám jen zlomek, přesto věřím, že příjdou vhod.


10 faktů + 10 otázek TAG

22. dubna 2014 v 19:53 | Adele |  Tags
Ahoj :)
Jsem zase tady! No jo, po trochu delší době, přiznávám, ale byly velikonoce a naše rodinka se rozhodla, že opět vyrazí na od světa (a hlavně signálu) odříznutou chalupu, takže jsem si mohla rvát vlasy jak jsem chtěla, ale na internet jsem se nedostala. A krátké zhodnocení - pekla jsem dva beránky, z čehož jeden se připálil, ale stejně byl dobrý, spálila jsem mazanec a byla obdařena obrovským balíčkem s Lindt čokoládou, které nejsem schopná odolat.

Dnes tu ale máme vám známý tag, kde vás nějaký blogger nominuje a vy nominujete někoho dalšího, atd. Mě nominovala Alli a za tuto nominaci jí děkuji. :)


You only live once / 17.4.2014

17. dubna 2014 v 19:00 | Adele |  Deník
Ahoj ;)

Konečně jsou tu ty prázdniny... ale už vidím, jak to zase rychle uteče :/ Těším se strašně na konec roku, ale popravdě jsem strašně vydeptaná z fyziky. Co když propadnu? Teď mi tam vycházela čistá čtyřka, kterou jsem měla v plánu si vylepšit, ale po tý pětce... achjo.
Včera jsem přišla domů a koukala na How I met your mother. Fakt dokonalý, jsem na tom závislá :D Šla jsem spát okolo půlnoci, takže jsem se dneska vzbudila až ve třičtvrtě na dvanáct, dala si lehkou snídani a asi za dvě hodiny šla připrovat oběd pro sebe a sestru. Udělala jsem špagety carbonara - mňam, chutnaly mi. ;) Pak jsem se pustila po obědě do něčeho sladkého - vanilkové cupcakes s máslovým vanilkovým krémem. Ten krém byl zabijácky dobrý a sladký.


Ale pokud nemyslím na fyziku, jsou vyhlídky do budoucnosti jak co se školy, tak co se ostatního týče celkem dobrý. Dost předmětů jsem si vylepšila a škola se konečně chýlí ke konci, což mě zároveň deprimuje (závěrečný písemky! závěrečný písemky! závěrečný písemky! závěrečný pís...) a zároveň z toho mám šílenou radost. Navíc se už dost blíží moje narozky, na který plánuju super oslavu, nakonec jen s nejbližšíma kamarádkama, ano, přemýšlela jsem, že udělám velkou oslavu a pozvu na ní víc lidí ze třídy, ale asi si vystačíme jen ve čtyřech. A rodiče nebudou doma, takže bude pařba, hahahahah. A pak si ještě uděláme "komorní" oslavičku s kamarádkou ze základky, který konečně ukážu náš novej dům, takže na to se taky těším. :)

Tohle je můj miláček Bady. :) Dneska mi dělal modela...

Taky jsem zjistila, že ač je nás ve třídě holek 24, drtivá většina z nich nejsou naivní pomlouvačský slepice a moc mě potěšilo, že se mi co se blogu týče nedostalo žádného výsměchu, ba dokonce podpory (ba?! ... to je tak strašně vtipný. Kdo dneska používá ba?!).
Další věc, na kterou se těším je školní výlet v černu do Berlína... sice bude s naším třídním a tělocvikářem, což je brutální kombinace, ale věřím, že to (snad) přežijeme a do Berlína se těším. A v září nám snad s K. vyjde ta Florencie, už to vidím, boží výlet doprovázený zářiovým sluncem po Benátkách... mhhhmm...

Takže zhodnocení mýho života je, celkem fajn, dokonce tak fajn, abych zahnala tu jarní depku a začala si života trochu užívat. Žijeme jen jednou ne?!Užívejte si prázdniny!
Adele

I'm just surviving.

15. dubna 2014 v 17:41 | Adele |  Deník
Valí se na mně nějak moc školy. Teda, včerejšek byl v pohodě, ale dneska? Nejdřív test z dějepisu a pak očekávaná občanka, kterou jsme nakonec nepsali, což mě popravdě naštvalo - vědět to, mohla jsem se místo ní učit fyziku. A hádejte co! My tu debilní fyziku psali. Hádejte, kdo to vůbec neuměl. Na jednu hodinu jsem chyběla, ale on prohodil, že to bylo jenom opakování a že mám smůlu. Kretén! Budu se muset nechat vyzkoušet, protože tohle bude s největší pravděpodobností pětka.
Po fyzice jsem rychle jela k zubařce. Vrtala mi dva zuby, jau. Nejhorší asi bylo to píchnutí, aby mi umrtvila pusu, to fakt bolelo, takové brnění mi prošlo i jazykem. Uh. Potom jsem měla strašný hlad a na obědě jsem si opět prokousla ret, jelikož jsem ho stále necítila. Chápete to?! A já byla tak šťastná, že se mi už ten rozkouslý ret vyléčil. Pff, jasně.

Macarons

Zítřek hodlám nějak přežít a pák prááázdniny! :) Ve čtvrtek bych chtěla někam jít, asi s holkama. Jsem fakt ráda, nějak se to na mně všechno bortí a to volno se opravdu hodí.
Dneska jsem se navíc rozhodla, že se někdy pustím do makronek, protože je ze srdce miluju, ale je to vážně vrchol pekařství, takže nevím nevím, jestli jsem toho schopná. No, prostě budu zkoušet a zkoušet, dokud se nepovedou. :)

Další věc, co jsem dneska zjistila bylo, že hodně lidí z mojí třídy zjistilo adresu mého blogu. Což je, s prominutím, totálně, absolutně v hajzlu. Nejsem připravená, aby se mi všichni smáli za moje názory! Přece je tohle můj osobní prostor, kde si můžu vyjadřovat co chci! Vlastně jsem adresu ani nikomu neříkala, ale na oslavě narozenin jsem byla přes mobil na blogu, nechala jsem ho otevřený a jedna spolužačka si toho všimla, řekla to druhé... a to mi slíbily, že to neřeknou. Sliby chyby.
Doufám, že to nebude tak hrozný... budu to muset prostě překousnout. Ale pokud by to bylo fakt hodně špatný, protože přiznám na rovinu, to co tady píšu je často dost osobní, budu muset blog zrušit. A to samozřejmě nechci!

I'm just surviving

Mějte se hezky,
Adele

Pomoc jdu na gympl! - rady - kolektiv, zkoušky a známky

11. dubna 2014 v 21:38 | Adele |  Vlog
Krásný páteční večer! :)

Dneska pro vás mám konečně slibované video, které se po hodinách a hodinách k mému nadšení nahrálo. Tentokrát je takové povídací a to na téma gympl - příjmačky, začlenění do kolektivu a známky. Blíží se totiž, pro mnoho deváťáků (a nebo páťáků, sedmáků) osudový den zkoušek, které, složíli-je, povedou k nástupu na gympl. A protože já na gymplu studuju, ráda bych se s vámi podělila o svoje rady a postřehy, které vám určitě pomůžou. Myslím, že kdybych tyhle věci věděla, před nástupem na gympl, dost by mi to pomohlo.

Pokud jste třeba na střední a nebo se na gympl nechystáte, bude to pro vás zase zábavné srovnání s vaší školou ;) Takže se pohodlně usaďte a zapněte si video!


Au./9.4.2014

9. dubna 2014 v 22:38 | Adele |  Deník
Ahoj :)

Opět jsem se chtěla ozvat dřív, a to s videem ale to debilní video se nahrávalo tak tři dny, pak už jsem měla devadesát procent, vypnul se mi počítač a musela jsem zase odznova... takže to ještě chvilku potrvá. :D O víkendu jsem se vám hlásila s chalupy, dneska je to z domova a zase s deníčkem.

Momentálně mě strašně bolí ret a je to můj problém číslo jedna. Zdá se vám to asi jako malichernost, ale je to vážně neuvěřitelně nepříjemný. Mám ho rozkousnutej? Jak se mi to stalo? No, to víte, to jsem se tak líbala s přítelem a bylo to trošku víc divoký. Prostě jsem jela v autě, pode mnou seděl můj sladkej pejsánek, kterej se jednoduše změní v hyperaktivního blázna, zvedl hlavu a já si šikovně rozkousla ret. A pořád se mi to ne a ne vyléčit... bolí, bolí, bolí.

Tumblr

V pondělí jsme měli tři hodiny celkem nudné výtvarky, kde jsme brali perspektivu a já zjistila, že jsem na to celkem dřevo, protože hrany postele vůbec neprocházely středem horizontu (skandál!), za což jsem byla mírně seřvána, zato se mi povedla skříň. Pak byla angličtina, které jsem se děsila zkoušení a nakonec zjistila, že kdyby mně vyzkoušel, dost možná bych zaperlila, jelikož jsem se připravovala. Bohužel zkoušel jinou holku, která nevěděla vůbec nic. Škoda... Doma jsem upekla brownies cupcakes. Pak jsem jela s mamkou do Edenu, kouknout se do Deichmannu, jelikož jsem zjistila, že mi jsou všechny boty nehorázně malé. Odjela jsem s teniskama, balerínkama na malinké platformě a úžasnýma botkama na vysoké platformě, což byl poslední pár za 159,-! No nechte je tam! Občerstvily jsme se v bagetterii a jely na kosmetiku. Vytrhala mi obočí, dala nějakou hřejivou masku, bylo to docela příjemné.

Friends / 5.4.2014

5. dubna 2014 v 16:00 | Adele |  Deník
Ahoj :)
Hlásím se po trochu delší době. Ne že bych tady nebyla, hltavě nečetla každičký váš komentář a dokonce i neprojížděla vaše blogy. Prostě se mi nechtělo psát, neměla jsem inspiraci a popravdě, vaše aktivita taky nebyla nic extra. :) Takže dneska jsem tady s deníčkem.

V úterý přibyl recept, ale o průběhu dne jsem se nezmínila. Psali jsme brutální množství testů - hned ráno z dějepisu, pak z chemie a nakonec ze zemáku. No, neměla jsem se z toho moc dobrý pocit, ale nakonec testy dopadly celkem obstojně - z dějáku trojka, z chemie dvojka (moc dobrý výkon, prej! Sama jsem byla překvapená :D) a ze zeměpisu, z něhož byly známky opravdu příšerné trojka. Takže to bylo ok. Ráno jsem ale příšerně zaspala, snad nejvíc, co se mi kdy stalo - místo v 6:20 jsem se vzbudila v 7:15. :D Takže hned hrozná panika, rychlé oblékání a jelikož jsem se nestihla nasnídat, celé úterý mi bylo špatně. Ale stihla jsem to, takže nakonec happy end.


Red velvet cupcakes s tvarohovým krémem

1. dubna 2014 v 18:56 | Adele |  Vařím, peču
Už se pro mě stalo zvykem, že každý víkend peču. V neděli jsem se proto pustila do něčeho kalorického, sladkého... dobrého. A mojí láskou se staly cupcakes, malé dortíčky s krémem, původně z Ameriky. Možnost kombinovat jakékoli těsto s jakýmkoli krémem, což je vážně úžasné, navíc jsou strašně jednoduché a je zábavné je zdobit (a ochutnávat při tom, zejména). Nejradši bych si s těmito dortíčky rovnou otevřela cukrárnu a pekla je od rána do večera (s gymnaziálním vzděláním, ale proč ne), ale mé znalosti bohužel ještě nedosahují takové úrovně. Ale protože tyhle byly opravdu výborné (jako ostatně většina), musím se s vámi o ně podělit.


Red Velvet cupcakes se pečou v Americe zejména na Vánoce, díky jejich rudé barvě, která prý vzniká reakcí kakaa se sodou. Ale tomu moc lidí nevěří, takže se červené dosahuje umělým barvivem, jejímž vlastníkem bohužel pořád nejsem, takže mám spíš brown velvet, na chuti se to ovšem nijak neodrazí a já je chtěla zkusit, takže nevadí. :) Barvivo si už musím vážně pořídit. Ingrediencemi se podobají čokoládovým cupcakes, které jsem přiznávám ještě nezkoušela, zatím jsem dělala jen ty brownies (mňam!) a vanilkové (mmm...).