Březen 2014

Čtvrtletní nákupy kosmetiky: Jaro 2014

30. března 2014 v 14:22 | Adele |  Vlog
Ahoj :)
Musíte mi opravdu věřit, že článek jsem chtěla přidat už včera. Pf, chtěla, dokonce jsem na něm pracovala! Prakticky celý den jsem točila, pak jsem to dvě hodiny stříhala a asi pět hodin se to nahrávalo - a o půlnoci už jsem to sem fakt nezvládla dát. Takže odpusťte a nemyslete, že bych se flákala. ;) To, že jsem točila půl dne dvanáctiminutové video (tak pochopte, byl oběd, pak jsem zase musela někam zajít, atd.) si můžete všimnou i, že na začátku videa tam je supr světlo, ale ke konci už pár centimetrů ode mně paří pruh slunce, tak si všimněte. :D

Krátká rekapitulace dní - v pátek mi bylo blbě, byla jsem hrozně unavená, napsala si test z bižule, který bude snad v pořádku a v sobotu ráno mě rozveselila váha. K snídani jsem si dala frgál, který koupila mamka na farmářském trhu, natáčela jsem a pozorovala bloggerky... Dneska mám v plánu upéct, asi se pustím do Red Velvet cupcakes a pokud se mi podaří, můžete tu opět čekat recept, učit se, zacvičit si, oběhnout vás... no, je toho docela dost.

Dnešní video je zhodnocení celé kosmetické výbavy, kterou jsem si pořídila za ten čtvrtrok. Neděste se, není toho tolik. :) Video je tentokrát sestříhané, což mi dalo dost práce, ale jsem s ním spokojená a doufám, že budete i vy. Takže se jen pohodlně usaďte a příjemnou zábavu. :)


Řada RYOR aknestop - recnze: http://hers.blog.cz/1403/rada-ryor-aknestop
Rtěnka Miss sporty PERFECT COLOR LIPSTICK odstín 039
Make-up L´oreal Paris Matte Morphose odtín 115
BB cream od Rimmel London Beauty Balm Baume de Beaut, light


Design 05. Fresh

27. března 2014 v 18:31 | Adele |  Designy blogu
Dneska jsme v dějepise probírali polis ve starověkém Řecku kolem čtvrtého století. Princip polis, tedy jednotlivým městských států byl perfektně vymyšlený pro zemědělské státy a fungoval celých čtyřísta let. Ale všechno jednou omrzí. Přestane fungovat. Tak i omezil tenhle způsob a polis, když se začal rozvíjet zahraniční obchod a občané z jedné polis neměli plná práva v těch druhé. Potom bylo nutné způsob polis změnit. A to byla krize polis...
Ale to už jsem naší dějepisářku neposlouchala, hlavu jsem si podložila dlaní a přemýšlela jsem, že já už vlastně taky dlouho potřebuji něco nového. No, přiznejme, nápis "Winter is here" se zrovna nehodí k jasně jarním dním. A když jsem pak šla z tramvaje domů, ucítila jsem nádhernou vůni květů, všimla jsem si pučících rostlin a zelených čepiček, které se hrnou na svět z šedých, smutných keřů. Jaro přichází a přichází s tím i dobrá nálada.
Takže jsem si řekla, že je to jasné. Udělám nový design. Vlastně bych ho udělala i dřív, nebýt minima času a také toho, že se mi ten minulý tak líbil, byla jsem s ním spokojená. Rozhodla jsem se proto pro absolutní jednoduchost a jarní barvy - zelená, pár obrázků, pár brushes, nějaký text. A vzniklo tohle.


Název: Fresh
Doba dělání: 2hod
Spokojenost: 80%

Jsem s ním moc spokojená. Líbí se mi ta barva, původně jsem chtěla udělat i vrchní menu, ale pak mi došlo, že by to bylo moc složité, tak jsem se na to vykašlala. Pohrála jsem si s popisky, které se mi moc líbí. Jak můžete vidět, design se skládá ze tří pěkných obrázků, dvou kreseb od Inslee, nápisu blogu a pod tím text o autorce a nakonec oddělovač, kde je odkaz na "DOMŮ" a už popisek pro menu. Je to pěkné, svěží, akorát.
Co na něj říkáte? :)
Adele

Cheesecake s jahodovým vírem

25. března 2014 v 20:22 | Adele |  Vařím, peču
Ani nevíte, jak ráda bych se teď natáhla na postel a nic nedělala minimálně týden. Fakt, že jo. Bolí mě hlava, celej svět se točí, chce se mi spát a jsem hrozně vyčerpaná a vydeptaná. Ale já musím v padesát mazat na irské tance, protože nás trenérka varovala, že máme příjt i kdybychom měli přijet na invalidním vozíčku... takže se vzchopím, poberu všechny svoje síly a zvládnu to.

Dnešek byl totiž neuvěřitelně náročný. Osm hodin školy - pf, brnkačka, co? No, ne tak docela. Hned první hodinu jsme psali test z dějepisu, slepou mapu na starověký přední východ. Mám toho tak půlu, i když jsem se včera dvě hodiny mořila s mapou. Pak hned chemie - pro ty, co si pamatují, že jsem byla opět vydeptaná z testu - dostala jsem dvojku. V občance jsme psali test na rodinné právo, podle mě easy a mohla by to být dvojka. (tajně doufám, že to bude jednička, abych měla jedničku na vysvědčení, ale tím si tak jistá nejsem xD) Ale pak přišla fyzika - test, na který jsem se učila, drtila, z nervů jsem nespala... no, neprojela jsem to a mám čtyřku. Slabý, co? Ale já se fakt snažila. Další testík byl z češtiny a myslím, že docela ok.

No a včera jsem se chtěla trochu odreagovat, tak jsem po škole zašla do Lidlu, koupila mascarpone a jahody a pustila se do cheescake. Recept jsem si opět "vypůjčila" od Verči z ghetta a chci vám ho tu zprostředkovat svými slovy. Cheescakes jsou pro mě novinkou, takže se s vámi o nadšení či zděšení chci podělit.


Weekend/23.3.2014

23. března 2014 v 20:05 | Adele |  Deník
Ahoj ;)
Koukám, že se mi to tu nějak množí deníčky, ale nevím proč mě to baví... jenže problém je, jestli to baví i vás. :D Zítra/pozítří ale snad můžete čekat i něco trochu jiného, pravděpodobně to bude recept. :3

Víkend opět takové lehárko, byla jsem neuvěřitelně vyřízená z týdne. Nejen fyzicky, i psychicky (věrní čtenáři si vzpomenou na moje stresy z fyziky). V sobotu jsem musela vstát už v půl deváté (!) protože jsme jeli na chalupu... no, nechtělo se mi. V Bille jsem si koupila cereálie do jogurtu, křehké plátky a jahůdky. :3 Ale i přes skvělé papání, které jsem nakoupila musím říct, že nejsem ze sobotního jídelníčku úplně nadšená, asi i proto jsem si ho nezapsala a teď už si ho prostě nepamatuju, takže tu nebude. :D Večer jsem si pustila Bonda a asi v devět u něj usnula. Pak mě vzbudila až mamka v jedenáct a já se šla vysprchnout a vyčistit si zoubky a šla jsem znova spát. :) Takže jsem se probudila následujícího rána už v půl desáté a posnídala jsem jogurt s těmi novými cereáliemi - med a mandle.

breakfast

Spring...wow./21.3.2014

21. března 2014 v 17:48 | Adele |  Deník
Ahoj! :)
Rok se s rokem sešel a máme tu zase jaro. (Respektive bylo včera, ale to jsem nějak nezvládala psát xD.) Abych ho trochu "oslavila" rozhodla jsem se vzít si lehké růžové šatičky bez rukávů a novou koženkovou bundu s páskovými botkami - kupodivu mi nebyla zima! :D Potřebovala jsem na ten dnešní těžký den vypadat dobře.

Včera škola byla relativně v pohodě. Těšila jsem se domů, až tu školu překonám a musím říct, že jsem měla bábovkový den :D. Mamka jí totiž den předtím upekla a já neodolala a měla jsem jí jak k snídani, tak ke svačině. :/ Na tělocviku jsme běhali a musím říct, že co cvičím, kondička se mi opravdu zlepšila. Běželi jsme nejdřív pár koleček na rozcvičení a pak dvoustovku.


Sluníčko...? Haló!

19. března 2014 v 20:17 | Adele |  Deník
Ahoj holky ;)
Tak se ozývám opět s deníčkem, protože nějak nemám nervy na nějaké smysluplnější články. :D Školy je moc, moc, snažím se v ní přežít, dva předměty vypadají opravdu bledě, takže se to snažím vytáhnout, přičemž z jednoho píšeme v pátek, pak se pořád snažím hubnout a cvičit, pořád se mi chce spát a venku je hnusně...

Yummy macarons | via Tumblr

Úterý náročné jako vždy, ale přežila jsem to a běžela na irské tance, kde jsme secvičovali sestavu. Pak úplně na padnutí domů, ještě chvilku jsem se učila, dokonce jsem zvládla i nějaké posilko a do postýlky.
Dneska jsem skoro nemohla vstát, škola byla ale ok. Ráno na těláku jsme posilovaly, pak konstrukce na matematice, němčina a pracovní sešit, literatura, kde jsem ani já, ani K. neměly učebnici... Pak byly laborky chemie, který byly v rámci možností fajn. Po obědě jsem šla s V. do knihovny a půjčila si tam povinnou četbu... vypadá děsně -_- Ještě jsem si v Lidlu koupila borůvky :3 Pak konečně domů, koukala jsem se na IPRIMA na Partičku a Ano, šéfe. :D A neodolala jsem čokoládovému koláčku, který přinesla mamka. :/ Achjo, musím to zase nějak omezit.

Před chvilkou jsem dělala pomazánku z uzeného lososa. Potřebujete 120g uzeného lososa, 170g smetany na vaření, petrželku, sůl, pepř. Rozmixujte lososa se smetanou, osolte, opepřete a vmíchejte nakrájenou pažitku/petrželku. Podávejte na teplé houstičce/chlebu.
Teď si jdu udělat úkol na matiku, přečíst si dějepis a kouknout na fyziku, kterou absolutně nechápu... to je v háji xD A pak si zacvičím a pustím si nějaký film.
A mám tu svojí koženkovou bundičku z Camaieu. :)

Jídelníček:
Sn.: jogurt bílý farmářský, fitness cereálie, jahody
Sv.: celozrná bulka se sýrem a salámem
O.: pečená krkovice, bramborové knedlíky
Sv.: grapefruit, koláček (těsto typu croissant) plněný čokoládou
Ve.: houstička s lososovou pomazánkou, pár borůvek

Pa
Adele

Další traumatizující týden před námi...

17. března 2014 v 21:01 | Adele |  Deník
Ahoj dámy ;)
Tak je zase pondělí, achjo. Víkend jsem bohužel víceméně proflákala - celou sobotu jsem se unaveně válela, koukala na televizi, byla na počítači a pak jsem se divila, že to nějak rychle uteklo. V neděli jsem se opět flákala, ale už jsem si i vysála, uklidila stůl, učila se... A nemohla jsem usnout, protože mám nějaké trauma ze školy, přesněji řečeno z fyziky, kde mám za tohle pololetí dvě pětky... Nechápu, proč se musím učit fyziku, ale já se jí fakt snažím pochopit! -_-
Dnes jsem vstala, namalovala jsem se, dojela jsem do školy, prostě běžný stereotyp, až na moje rozhořčeně protestující vlasy, které jsem měla přes noc v copu a vypadaly naprosto příšerně. Trčící do všech stran... Nikdy nebudou tak lesklé, jako v těch reklamách, ani jako je maj ty blondýnky, co kolem mě pořád chodí na podpatcích... A to používám kondicionér, masku, olejíček, příležitostně žehličku. Nesnáším je. xD

Belgické pralinky aneb maminka mě chce vykrmit...

Pondělí celkem lehárko, užila jsem si snídani a vážně jsem se přecpala cereáliemi, jogurtem a hruštičkou. :3 Na češtině jsem myslela, že usnu, pak tři hodiny výtvarky, kde jsme kreslili komix a já byla napomenuta, že nemám dostatečné "nadšení" ("Adélo, proč tak zpruzeně kreslíte čáry a čumíte do zdi, kresba potřebuje cit!") a pak angličtina, které jsem se děsila, ovšem profesor předvedl opravdu herecký výkon v předstíraném porodu (učili jsme se budoucí čas a on se nám zoufale snažil dát příklad :D).

Brownies cupcakes s cheese creamem

15. března 2014 v 15:56 | Adele |  Vařím, peču
Miluju brownies. Fakt že jo. Je to něco na co se můžete spolehnout, že se povede a že vás čeká lahodný, čokoládový zážitek (pokud ho teda nepřepečete). Malinové brownies z apetitu byl asi můj nejlepší kulinářský výtvor a opravdu jsem si pochutnala i přes jeho snadnou přípravu. Takže mě teď neuvěřitelně zaujalo nové pojetí tohoto receptu - proč neudělat brownies cupcakes?

Cupcakes jsou takové minidortíčky, které se těší obrovské oblibě v Americe.Tam na ně dávají sladké máslové krémy a spoustu zdobení. Já už pekla cupcakes mnohokrát a můžete si ty recepty přečíst, třeba vanilkové s máslovou durch americkou polevou, jogurtové "krvavé" cupcakes nebo minicupcakes s karamelovou polevou. Teď jsem ale zvolila krém jemný, tvarohový jsem ovšem zavrhla, takže jsem se pustila do oblíbeného cheese krému, který se dělá z krémového sýru Philadelphia.


Tyhle dortíky jsou asi nejjednodušší, co jsem kdy dělala a zároveň nejlahodnější. Takže určitě neváhejte a pusťte se do nich. Nahoře se vytvoří pěkná čokoládová krustička a pokud jí projedete, dostanete se k vláčnému a ještě trochu "mazlavému" čokoládovému středu. Já celý týden chtěla něco upéct a čas mi zbyl až o víkendu a volba byla jasná - cupcakes. Navíc dobrá volba, pokud se vám nebude chtít čistit robot - pohodlně smícháte primitivně vařečkou v ruce. Tak už vás nebudu dále napínat svými kecy, pojďme na recept! :)

Den blbec

12. března 2014 v 21:02 | Adele |  Deník
Ahoj ;)
Poslední dobou mám hodně špatnou náladu - jakoby na mě všechno padalo. Začalo to vlastně asi včera. Ráno.
Taky to znáte, když se vám zdá hrozně krásný sen a budík pro vás nic neznamená? Já jo. Prostě jsem ho ignorovala a vzbudil mě až jekot mamky, jestli jsem vzbuzená. Samozřejmě, že ne. Probudila jsem se o půl hodiny později, než normálně, v dobu, kdy už jsem měla být na tramvaji.
Kmitala jsem a nakonec jsem to, za pomoci mamky, která mě ochotně odvezla do školy, zvládna.
První hodina dějepis, bude zkoušet, ale pohoda, zkoušená jsem už byla. Ale samozřejmě, že jsme psali i testíky! A já se vůbec neučila. Vidím to na pětku.
Pak den nějak uplynul a přišla odpoledka - angličtina. Zkoušel a já čekala, že zkoušená budu. Měla jsem perfektně připravené téma - recept. Několikrát jsem si to odříkala, naučila jsem se všechny slovíčka... a on mě zkoušel z nové látky. Kterou jsem vůbec neuměla. Za pět.
Je to v háji.

Lots of inspiration | via Tumblr

Řada Ryor Aknestop

10. března 2014 v 17:29 | Adele |  Recenze
Ahoj dámy ;)
Dnes jsem si pro vás připravila článek o kosmetice Ryor - zvláště o řadě Aknestop. Myslím, že je to celkem příhodné, protože v mém (a možná i vašem) věku je pleť mastná, aknózní a problematická. Používat nějakou kosmetiku je v tomto případě akutní.
S mojí pletí to není nic hrozného, ale v poslední době se mi nějaký ten pupínek udělá, takže se snažím o pleť pečovat.
Já už dlouhou dobu používám krém od Ryoru a když jsem minulý týden šla do drogérie, zjistila jsem, že od Aknestop mají mnoho dalších produktů, takže jsem s nadšením nakupovala....

Ale proč zrovna Ryor? Je to přírodní kosmetika a v přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Krásně voní a můžete se na tuto značku spolehnout. Navíc to není žádná extrémně drahá záležitost, takže pro mě úplně perfektní.


Vlakem

9. března 2014 v 21:02 | Adele |  Deník
Ahoj dámy ;)
Vím, že je zase dlouhá doba od minulého článku, ale ve čtvrtek se mi ještě psát nechtělo a v pátek jsme jeli na chalupu, kde bohužel nebyl internet -_- Sobotu jsem tak nějak proflákala a podařilo se mi úspěšně ztratit flešku :D Upekla jsem perník z kterého jsem měla jen jeden kousek (zatím, nevím jestli dokážu neodolat) a šla jsem ven cvičit kickbox. Dala jsem ten pětiminutový a půlku toho od jill. :D Pak přijela rodinka z města a já se tam nechtěla producírovat před nimi, takže jsem si řekla, že to ukončím a večer si dám ještě POP pilates... no, ale už se mi nějak nechtělo. :)

"Travel with no limits."

Dnes jsem vstávala asi v deset, v klídku jsem se nasnídala a pak jsem zjistila (klasicky), že nestíhám, takže jsem se ve spěchu začala česat, oblékat, malovat a balit si. Měla jsem totiž z chalupy odjet vlakem o dvě hodiny dřív než rodiče, protože jsem chtěla stihnout oslavu kamarádky... no, nakonec jsem tam byla dřív než holky. Byly jsme v kině na Vampírské akademii, což se mi nejdřív zdálo jako naprostá blbost, ale bylo to docela hezký. :) Fakt, zasmála jsem se. A byl tam sexy "Dimitrij". :3 Pak jsme šly s holkama na zmrzku a kouknout se do TESCA a jely jsme domů. Teď jsem docela unavená a zítra jdeme do školy jen na dvě hodiny, což mi příjde úplně zbytečný, ale nic s tím nenadělám. -_-

No nic, jdu si zacvičit... :) Mějte se pěkně.
Adele

Chci být krásná a hubená...

5. března 2014 v 19:10 | Adele |  I think
Ahoj dámy ;)

Je to pár měsíců, co mě chytla nálada cvičící. Začala jsem cvičit podle různých videí, ale tomu bych se ráda věnovala v jiném článku. Znáte to, cardio, posilování, atd. Jediný problém jsem měla s jídelníčkem.
Mám prostě strašně ráda jídlo. A vlastně si ani nemyslím, že bych potřebovala nějak radikálně zhubnout, ale nechci tloustnout, bojím se, že za rok přiberu třeba deset kilo, když se budu takhle přecpávat. Tahle ňamka sem, tahle tam... a tak jsem se rozhodla trochu změnit i jídelníček. Popravdě, inspirovala mě k tomu třeba Zoey, Andie nebo starý blog Andee. (Mimochodem, všimli jste si affs? :) Mám už "do sbírky" snad všechny - Andee, Andie a Andy ;D) Jejich skvělé jídelníčky. A řekla jsem si, upřímně, to cvičení mi je přece naprd, když se budu pořád přecpávat!

Thinspiration

Pak jsem narazila na web kaloricketabulky.cz. Nechtělo se mi hledat každou potravinu a kolik má kalorií a všechno si to přepisovat do sešitu. Ale tohle je prostě super. Zaregistrujete se tam, zadáte výšku, váhu, případně rozměry. Pak zadáte na jakou váhu chcete zhubnout a ono vám to ukáže do kolika kalorií se musíte vejít. A to je prostě super! :) Sportem navíc pěkně hubnu a když k tomu přidám pěkný jídelníček...
...jenže to nebylo tak jednoduché. Moje jídelníčky nejsou pěkné.

Plesání, zpívání a spinkání

3. března 2014 v 19:07 | Adele |  Deník
Ahoj dámy ;)
Deníček jsem chtěla napsat už v sobotu, ale nějak jsem neměla "deníčkovskou" náladu, tak jsem přidala recenzi. Za víkend se toho událo ale celkem dost, takže myslím, že by si to nějaký ten diary docela zasloužilo. Víkend pro mě zas tak odpočinkový nebyl a ani na učení jsem se moc nezmohla, takže tenhle týden budu mít asi docela dost práce.

Je me retourna et me vis, adossé à la rampe en bois du pont.

V pátek jsme psali první hodinu nenáviděnou fyziku a potom už jenom lehárko a těšení se na ples. Potom jsme jeli s K. pro pizzu a snědly jsme si jí u "Jak porodit a nezbláznit se". Mezitím jsme si ještě lakovaly nehty a pak jsme šly na účesy. Navlnila jsem K. vlasy a moc jí to slušelo a pak už jsme najednou měly strašně málo času a já neměla vůbec rozmyšlený účes! Nakonec mi K. zapletla na hlavě pěkný drdol a v kombinaci se šperky a šaty jsem vypadala trochu jak z první republiky, jak konstatoval otec.

Recenze rtěnek AVON

1. března 2014 v 23:36 | Adele |  Recenze
Ahoj dámy ;)
Zdravím vás v pozdně nočních sobotních hodinách. Dneska jsem to bohužel dřív nestihla, jelikož dnes i včera jsem měla opravdu nabitý program. Jak víte, včerejšek byl ve smyslu tance, smíchu a plesání a musím říct, že jsem si to moc užila a určitě půjdu příště. Dnes pro vás mám recenzi a to na moje rtěnky od AVONU.
Jelikož je moje babička "avon lady", mám přípravků od této značky celkem hodně. Mezi ně patří i čtyři rtěnky, které bych tu chtěla porovnat. Pro každou ženu je totiž rtěnka velmi důležitá a zvýraznění rtů hraje zásadní roli vašeho looku. Tímhle článkem vám chci pomoct při případném výběru. Takže, jdeme na to! ;)