Pařížanka / kapitola 9.+10.

19. února 2014 v 8:16 | Adele |  Píšu
Tak konečně další díl Pařížanky ;) Kath byla na prvním rande s Liamem a došlo i na pusu, zatímco Susan šla na potrat. Co se bude dít dál? Minulý díl tady.Ten polibek byl to nejkrásnější, co Katherine v životě zažila. Líbali se na zasněžené ulici snad půl hodiny, dokud jí nezačali mrznout nohy schované jen pod puntíkovanými punčocháči.
"Povídej mi o něm ještě!" žvatlala nadšeně Claire a popadla Kath za ruku. "Je to tak romantický!"
"No jo, no jo. Potom mě doprovodil domů a zase jsme se chvilku líbali a pak jsem šla. Domů."
"Wow, je to gentleman!"
"To jo." Usmála se Kath. "Je vážně úžasnej."
"A dali jste si nějaký rande?"
Katherine se vyděsila.
"No, vlastně ne. Snad zavolá…"
Katherine přišla domů. S matkou bydlela v malém řadovém domku. Hodila kabelku do rohu a vyběhla po schodech do svého pokoje.
"Kathy! Počkej zlato!" slyšela mámu. "Jedla jsi něco vůbec?"
"Jo, mami, měla jsem ve škole oběd." Zalhala Kath. Na jídlo neměla ani pomyšlení. Jakoby jí žaludek zaplňovala láska.
"Mami?"
"Ano."
"Proč mě nevezmeš do Ameriky?" Katherine tahle myšlenka napadla, jednak protože chtěla změnit téma a jednak, protože už jí to štvalo. Chtěla Ameriku.
"Ale drahá, byla jsi už přece na tolika místech, Anglie, Německo, Holandsko, Dánsko, Rakousko, dokonce i v Rusku, v Itálii… Cestuješ hodně. Co si to vymýšlíš?"
"Ty víš, že chci poznat svojí rodinu."
Susan Mongomeriová sebou trhla. " jsem přece tvoje rodina."
"To jo. Ale víš, jak to myslím. Chtěla bych vědět, kdo jsou moje prarodiče, moje tety… ach mami, chci vědět, kdo je můj otec!"
"Ne!"
"Mám právo to vědět! Kdo je můj táta?!"
"Nikdo! Nebuď drzá, dámo! Okamžitě jdi do svého pokoje!" Susan na ní ukázala pevným ukazováčkem.
"Vždyť bych tam už dávno byla, kdybys mě nezastavovala!" odsekla rozčíleně Kath. "Nenávidím tě za to, že mi to tajíš!"
S brekem za sebou zabouchla dveře.
Květen, 1994
Susan Mongomeriové bylo 23 let. Měla na sobě krásné bílé šaty na ramínka s dlouhou plnou vlečkou. Hnědé vlasy měla sčesané do složitého drdolu, ze kterého padalo pár loken na štíhlá ramena.
Tvář jí zdobil široký úsměv. Byla šťastná, jako nikdy. Vezme si ho! Vezme si Jamese, svého milovaného přítele, který bude určitě úžasný manžel. Vezme si ho a budou spolu šťastní, budou mít skvělou rodinu a spoustu dětí.
Svatba se konala v Carlean'ském kostele a bylo tu snad celé město. Mongomeriovi byli oblíbení a lásce Susan a Jamese Parkera přáli. Požádal jí o ruku před čtyřmi měsíci, když byli spolu na dovolené v Kalifornii. Tenkrát, zrovna večeřeli v docela nóbl restauraci se James tajemně usmál.
"Pojď se mnou ven." Zašeptal jí do ucha a vytáhl Susan na prázdnou terásku. Čerstvý vzduch jí pocuchal vlasy.
Přitiskla se k němu. "Jsi dokonalý." Políbil jí do vlasů a pak se odtáhl.
Proč se proboha odtahuje? Vyděsila se. Možná řekla něco špatně. V duchu si znovu projela jejich rozhovor. Vlastně neřekla skoro nic.
Ale on to vůbec nemyslel špatně. Odtáhl se, aby mohl pokleknout na jedno koleno a z kapsy saka vytáhnout sytě červenou sametovou krabičku.
"Achmůjbože." Vydechla.
"Susan Mongomeriová, vezmeš si mě?" s těmito slovy James krabičku otevřel a odhalil půvabný prsten na kterém se leskl drobný diamant.
"Jamesi!" Susan jakoby nemohla dýchat, zastavilo se jí srdce a úplně zapomněla, co se na tuhle otázku odpovídá. "To…myslíš…vážně?"
James se usmál a ukázal jí bílé zuby.
To rozhodlo.
Teď stála před oltářem, zavěšená do svého budoucího manžela a naslouchala slovům faráře. Byla pokřtěná, takže se svatba konala v kostele. Celá se chvěla, ale byla šťastná, tak šťastná, že jí úsměv nemohl zmizet ze rtů.
Když zamumlala jako v mrákotách "Ano" uslyšela: "A teď polibte nevěstu."
James vzal její obličej do dlaní a jemně se dotknul jejích rtů. Ona mu polibek opětovala silněji a vášnivěji.

"Prohlašuji vás za muže a ženu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 19. února 2014 v 9:52 | Reagovat

přesně konečně :-D
moc hezké jako vždy :-)

2 Andee Andee | E-mail | Web | 19. února 2014 v 14:34 | Reagovat

Tak jsem se dočkala... což mi připomíná - tys byla online a dlabalas na moje dvě nový kapitoly tohohle neobvyklýho zveřejňovacího maratonu?? ;-) já na tebe nedlabu, mám dnes šťastný den, nejsi jediná z mých šikovných spisovatelských kočiček kdo se mnou inspiroval a hodil sem cosi ze své duchaplnosti :-)
a dojmy?? připomínáš mi mě xD u Kat víš v čem, čímž myslím A. a její návrat z diskotéky, ačkoli je Kat optimističtější a šťastnější bytost, která Andyny obavy mít nemusela a moc jí to přeju, protože je to krásné :-)
s tou touhou po znalosti rodiny mi připomíná pro změnu Melanii, ale o tom vědět nemůžeš - ty dva kreténi co jsou její rodiče ji hodili na krk celýmu příbuzenstvu tedy i jeho bráchovi a ségře a žijou tam v jedný velký kamarádský pospolitosti aniž by Mel něco věděla xD nicméně kdybys četla poslední dvě kapitoly, došly by ti jeho reakce na závazky a její nevyrovnanost, takže jak už jsem dávno zmiňovala, coby rodiče propadák a chudák Mel xD
i Susan mi nápadně připomínala můj děj - tedy tu Vanessinu svatbu, na níž, jak ti asi už z ukázky na min. blogu došlo, A. nakonec pojede xD tu vzpomínku bych asi dala do kurzívy, ale jinak ti není co vytknout a je to jako obvykle úžasné :-)

užij si lyžování :-*

3 Andee Andee | E-mail | Web | 19. února 2014 v 19:24 | Reagovat

No jo slečna vytížená... teď jsi mě fakt naštvala... no, je to pěkný jméno co se dá dělat ale v anglickejch je jich pěknejch víc xD kočko to znám, mých 8 dílů měl být jeden s epilogem xDDD
no.. že je A. zamilovaná bylo jasný od začátku a naprostej kretén taky ale neumí si s tím ještě moc poradit xD ale neboj, nic moc mezi ní a T. nebude šetřím ji pro osudovýho xD zase z mobilu že jo?? část bude pryč... no, bude, ale netěš se, pak bude skoro konec a s koncem knihy budu mít stejné dilema jako ty xD

4 Ann. Ann. | E-mail | Web | 19. února 2014 v 21:05 | Reagovat

Tak ten začátek je úžasný ( tím nechci tvrdit že to není celé pěkné je to celé hezké) - tak jak půl hodiny se líbat ó :))))

5 Pagess Pagess | Web | 20. února 2014 v 9:46 | Reagovat

No vidíš úplně jsem na to zapomněla napsat, že se to dává do lednice. Nejlepší je dát Tiramisu do lednice přes noc nebo alespoň na 5 hodin :)
A je to hoodně podobné pravému Tiramisu :)

6 Andee Andee | E-mail | Web | 20. února 2014 v 21:39 | Reagovat

ahojky, tomu tedy říkám rekapitulace... už seš zpátky z hor?? budu se těšit na nějaký rekapitulující článek, nejlíp i s fotkama... :-) no, já se bojím dva týdny nic nedávat, ale to už bych nic neměla... :-/ no uvidím... ale být to jen na mě, taky bych ti celej ten díl poslala a bylo by, tvé reakce jsou skvělé a vždycky se na ně těším :-)
taky miluju psát mezipohledy, vždycky to pěkně zamotaj nebo naopak objasněj... pátý díl je jich plný, střídačka Míši, Andy, Patrika, Vanessy (a ta mě obzvlášť bavila xD) a sem tam ještě někdo... ono nových postav už moc nebude, akorát na tý svatbě potkáme jeho bráchu... sakra já to sem chci dát xD
doufala jsem že to přesně takhle vyzní, že tím líp pochopíte proč reagoval tak jak reagoval... sám se sebou bojuje, jako by nestačila A. a její výkyvy nálad... ta první, Kasandra, právě odůvodnila proč je takovej a ještě víc ten důvod proč spolu nejsou... uvidíš - možná xD nicméně byl prostě na něco zvyklej a Andy ty představy nesdílela...
nějak se ti to v tom komentu hemží arogancí a kretény... kdopak říkal že je nejlepší a jedinej a oceňoval že po ní nic nechtěl u něj doma a kdesi cosi... xD já ti řikala že změníš názor... milujme nevyrovnané povahy ;-)
jsem ráda, žes ocenila moje ilustrace, ale pokud sis je nějak představovala tak to s tím nesouvisí xD

7 Andee Andee | E-mail | Web | 21. února 2014 v 19:17 | Reagovat

Geniální nápad neprozradím, ale pokud vyjde, určitě ho sem dám :-)
Jojo, mám prázdniny, celou dobu, děvče, tos nevěděla?! :P taky to s kámoškou dřív bývalo lepší, ale konkrétně M. je inspirativně nevyzpytatelná a kdyby věděla, co za osud jsem jí napsala, nepromluví se mnou už nikdy xD a nevím, jestli mě má ta poslední věta pohoršit nebo co... Andee balí zásadně lidi který nechce, ale oni ne, ty jsou prostě jen běžně vlezlí xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama