Únor 2014

Těšící se na ples

27. února 2014 v 17:35 | Adele |  Deník
Ahoj holky ;)
Včera jsem začala psát článek. Fakt začala. Ale zněl poněkud pesimisticky, cituji, "jsem unavená, vyčerpaná, naštváná, zoufalá a musím se toho horu naučit...". Nakonec jsem toho nějak nezvládla napsat víc a s horou učení se uvelebila u stolu... Bohužel jsem se do postele dostala zase o půlnoci, jelikož jsem ještě dělala domácák z matiky, takže i dnes jsem nevyspaná a vyčerpaná... Ale zato se těším! Už zítra je ten ples - mám šatičky, botičky, jakž takž promyšlený účes a zítra to příjde! Navíc máme jenom čtyři hodiny, což je super. Jediná chybička na perfektním dni je... je... zítřejší test z fyziky.


Moje elektronická zlatíčka

24. února 2014 v 19:13 | Adele |  Vlog
Ahoj dámy :)
Vítám vám u dalšího článku a to u video blogu! Dnes to bude pro mě úplná premiéra - absolutně první video, kde vypadám divně. Téma videa jsou, jak jste si mohly všimnout, elektronická zlatíčka, která vlastním. Je to mobil, tablet a notebook - jejich porovnání, značky které vlastním a spousta dalších zajímavých věcí. Už to nebudu dále okecávat a jdeme na to.


Omluvte koupelnové prostředí - je tam nejlepší světlo. ;)
Do komentářů prosím pište o čem dalším bych měla točit videa. Budu ráda za každou kritiku!
Adele

25 náhodných otázek

22. února 2014 v 21:03 | Adele |  Tags
Ahoj holky ;)
Asi se divíte, že jsem tady nebyla - teda, byla, ale hodně málo. Moje minimální přítomnost byla způsobena rodinnou dovolenou za sněhem. Jeli jsme na hory.
Sníh tam sice nebyl, hlavně bláto, ale lyžovat se dalo. Na umělém, mokrém sněhu, nic extra super. Ale každopádně jsem si to užila i přes to, že jsme málem vyhořeli (náš pes shodil v noci polštářek na kamna a vzbudil nás štiplavý zápach) několik hromadných hádek (spali jsme všichni v jednom pokoji), skřípnutého krku (cvičila jsem Bye bye Muffin top), také proto, že mi mamka kupila v blízkém městě úžasný make-up, na který se chystám udělat recenzi a hlavně kuchařku od Apetitu s názvem Moučníky. Dámy, pro mě učiněný ráj. Perfektní, dobře popsané recepty, třeba na Krtkův dort, který jsem dosud pekla jenom z prášku a byla jsem nešťastná z chemické chuti! Takže dneska se ho chystám upéct a pak vám sem dám recept. ;)


Další skvělou zprávou je, že jsem téměř dopsala první díl Pařížanky, tedy o zhruba 80 stránkách ve wordu. Rozhodla jsem se, že udělám triologii, protože mám triologie ráda - moc ráda je čtu a brzo se pustím do druhého dílu. S tím zveřejňováním Pařížanky to už bude trochu horší, jelikož mám většinou 5 komentářů, 4 z toho jsou od Andee a 1 v duchu "Moc hezký", kdy je mi jasný, že to dotyčný nečetl... :/ Takže se vás ptám, jestli ještě stojíte o tohle zveřejňování?
A nakonec tady mám TAG - první TAG na tomhle blogu. Je to 25 náhodných otázek na které zodpovím a budou vás jimi doprovázet fotky z dovolené. :) Tak příjemnou zábavu - tak je podle mě vtipný a dobře vymyšlený.

Pařížanka / kapitola 9.+10.

19. února 2014 v 8:16 | Adele |  Píšu
Tak konečně další díl Pařížanky ;) Kath byla na prvním rande s Liamem a došlo i na pusu, zatímco Susan šla na potrat. Co se bude dít dál? Minulý díl tady.


Jablečný koláč

14. února 2014 v 20:34 | Adele |  Vařím, peču
Miluju štrůdl. To jo. Ale když mi dneska mamka řekla, že máme spoustu jablek, které potřebujeme spotřebovat a abych teda něco upekla, rozhodla jsem se být originálnější. Stop štrůdlu z domácího či kupovaného listového těsta, jde se udělat koláč! A myslím, že jsem vybrala dobře. Křehký koláček, který se peče v dortové formě plný sladkých jablek je ideální jablečnou pochoutkou. Navíc je jeho příprava jednoduchá a rychlá. A ten pocit, kdy se zakousnete do křupavého těsta a projdete až k jemné jablečné náplni je nezapomenutelný.


Botičky na ples a...divadlo

12. února 2014 v 20:51 | Adele |  Móda
Ahoj ;)
Už jsem určitě psala, že jdu koncem února na maturitní ples naší školy. Ale bohužel jsem stále a stále nebyla vlastníkem krásných plesových botiček - loni jsem měla na imatrikulaci lesklé lodičky, ale ty byly číslo 37 a teď mám 39 - absolutně malé. Takže bohužel, ač zcela nové a připravené vypadly ze hry. Mamka mi nabídla svoje - vysoké lakované čtyřicítky s otevřenou špičkou, které mi ovšem byly velké. Zdrcená jsem se svěřila kamarádce K., se kterou na ples jdeme. A ona, díkybohu, také boty neměla. Takže jsme jedno únorové odpoledne (tak fajn, dnešní) vyrazily nakupovat.


Minicupcakes s karamelovou polevou

8. února 2014 v 22:00 | Adele |  Vařím, peču
Ahoj dámy ;)
Jestlipak jste si některá koupila nový Apetit?
Mně ho totiž včera s nadšením přinesla mamka a já ho se stejným nadšením přijala. No a právě pár receptů na cupcaky a jejich polevy mě inspirovalo... Vlastně jsem nakonec žádný z těch receptů nepoužila - nakonec jsem na těsto zvolila vanilkové od Verči a krém jsem... tak nějak improvizovala. Ale kupodivu je velmi dobrý!
A hlavně - hlavně jsem pozměnila velikost a z velkých cupcakes jsem udělala minicupcaky - ano, a tím jsem se, tramtadadá inspirovala v Apetitu. Před pár týdny jsem si totiž v IKEA koupila ve výprodeji za devatenáct korun jakési papírové formičky - na minicupcakes a pak na takové bábovičky. No a pořád jsem nevěděla na co ty minicupcakes formičky použít. A konečně se naskytla příležitost! Vždycky mě totiž ty velké cupcakes štvou - jsou tak dobré a já je vždycky musím sníst celé, což je na houby. Tyhle se ideálně hodí na párty, jako jedlý dárek nebo jednoduše na pojídání. Já je jednoznačně hodlám udělat některé z kamarádek k narozkám a myslím, že se vám se receptík bude hodit taky. Jsou totiž maximálně easy a přitom lahodné. :) Tak jdem na to!


Únava útočí...

5. února 2014 v 22:12 | Adele |  Deník
Hi guys :)

Chtěla jsem napsat - už včera nebo předevčírem, ale katastrofálně jsem nestíhala a navíc jsem neměla svůj notebook, jehož nabíječka se - rozbila? Člověk by řekl, že hned po pololetí nás profesoři nebudou tak hnát, jenže pravda je pravý opak. V pondělí jsme sice nic nepsali, ale v úterý dějepis a větší test z chemie. Myslím, že bych z té chemie mohla dostat alespoň trojku, protože z toho mám celkem dobrý pocit. ;) Paliva mi jdou. (Ach, ta "inteligence"!)
Dneska den začal tělocvikem - ten byl celkem super, jelikož jsme byly v aule a na dokonalou hudbu skládali sestavu na švihadlech... no, sranda byla. :D Potom matika, kdy jsme vydeprimovaně čekali písemku... a ona bude zítra!! Hahah. Ale já zítra ve škole nejsem (no, na část školy - a na matiku taky ne) protože jsem se dostala do dalšího kola na olympiádě z češtiny (so clever girl, i know :DD). Bojím se že na ní zítra zklamu, že se mi to nepovede... reprezentace....spoléhají na mě... to je v prdeli.
Ne, zvládnu to. Musím být optimistická.

Be young, Be fit, Be proud

Ale pak přišla němčina... test, o kterým jsem nevěděla. Holky který mi to neřekly, přestože jsem se ptala. Ptala jsem se Terinky a ta se mi omlouvala, protože na to fakt zapoměla. V. měla akorát kecy... Ne nezazlívám jim to. Je mi to prostě líto, ale je to život.
Nebyl to zas takovej propadák ;) Taky odhaduju snad na trojku :3

Pařížanka / kapitola 7.+8.

1. února 2014 v 12:00 | Adele |  Píšu
Ahoj holky :)
No, tak je tady víkendová Pařížanka... zjistila jsem, že mám v těch kapitolách nějaký guláš, jak tady, tak ve wordu, ale jdou správně po sobě a to je hlavní - minulé kapitoly byly 5.+6., tohle je teda 7+8.. :) Přitom jsou to ultra krátké kapitolky, takže se nebojte ;)

Tak co se nám zatím stalo? Katherine šikovně spadla, rozbila si hlavu, zachránil jí Liam. Doufala, že ho ještě uvidí a jednoho dne jí opravdu zavolal... a pozval jí do kina. Jak se to mezi nimi bude vyvíjet?
Susan o pětadvacet let dřív zjišťuje, že je v šestnácti nechtěně těhotná a snaží se najít pomoc - sežene si telefon na "toho kluka s párty" Bena, který by měl být otcem. Ale Ben jí odmítne a vykašle se na ní. Zdrcená Susie se rozhodne jít na potrat.
Dneska je to ještě kratší!!! :) :P