Leden 2014

Výzo a takový ty všední trapasy

30. ledna 2014 v 21:42 | Adele |  Deník

Zdravím!

Myslím, že jsem blázen.
Ne, fakt, teďka na mě padla nějaká depka.
Od pondělí jsem ležela, bylo mi blbě a všechno mě bolelo. Zatímco jsem závislácky zhltla na tabletu Andeein starý blog od března až do září, vydeprimovaně jsem si říkala, jak je život na prd a že tady tak ležím sama a piju litry čaje...
Vlastně jsem měla spoustu nápadů na to, co napsat, ale teď nějak nevím. Netuším. Jsem mimo.

My cup of tea


Včera jsem vstala odhodlaně z postele s tím, že prostě půjdu dnes do té školy, ovšem asi jsem svůj stav podcenila. Mamka se mi nabídla, že mě odveze, takže jsem nabídku nadšeně přijala. Jelikož taky házela sestru, absolutně jsme nestíhaly a já přišla zase přesně za zvonění, přičemž jsem potkala na chodbě našeho matikáře - zástupce a nebyla přezutá. Po krátké přestávce mě pustil (on nebude tak špatnej), ale další si neodpustil ani při matice, i když jsem měla boty zuté... Se sladkým úsměvem jsem se mu snažila vysvětlit, že se mi prostě ze třetího patra nechtělo běžet až dolů, přezout se... chmmm. Prostě easy.
Potom, co jsem přežila češtinu, matiku a angličtinu, byl tělák, kdy jsme se vydali na kopec za školou a vášnivě bobovaly. Když jsem s řevem paviána sjela zledovatělý kopec na tenkém pekáči a s K. na klíně (přičemž ona řvala taky) - částečně jsem brečela, protože mi K. drtila nohy a částečně jsem myslela, že umřu smíchy, navíc ty moje boty, které podpatky brzdily, takže sníh lítal všude kolem nás byly strašně vtipné (ne, nic jsem nefetovala) - zjistila jsem, že moje džíny jsou na durch promočené.
Bohužel poněkud vyšší spolužačka V. mi půjčila tepláky - převlékla jsem se v rychlosti ve skříňkách, ale bohužel, zrovna když jsem měla kalhoty dole a holé nohy zakrývala pouze dlouhým, červeným svetrem, nahrnula se přímo přede mě skupina kluků z tělocviku... ten jejich výtlem. Fakt super, alespoň někdo se zasmál. Kdyby se mi alespoň noha nesekla v úzké, mokré nohavici, takže jsem tam půl hoďky zoufale skákala a nakonec si nohavici rozzuřeně ztrhla i s ponožkou a navlékla plandavé béžové kalhoty...

dobrevteam.blog.cz

Nákupy v IKEA

27. ledna 2014 v 12:48 | Adele |  Home a design
Zdravím :)
Jo, jsem nemocná. Asi to bude kvůli včerejšímu bruslařskému výkonu v brutální zimě... No nic, prostě mě bolí v krku, uši hlava.. Pevně doufám, že se z toho brzo dostanu. Ale dneska pro vás mám slíbený článek o pátečním nákupu v IKEA. To centrum miluju nadevše a vždycky tam seženu spoustu doplňků do pokoje. Ještě mi chybí knihovna, tu bych měla sehnat někdy v blízké době. Takže... jdeme na to!


Takže první doplněk - svícen, po kterém jsem dlouho toužila. Rodiče ho mají dole v obýváku a pak ho mamka v IKEA nemohla sehnat, až v pátek jsem ho tam našla. :) Takže z něj mám radost, protože se mi moc líbí. Cena okolo 50,-korun.

Pařížanka / kapitola 4. + 5.

25. ledna 2014 v 20:37 | Adele |  Píšu
Ahoj holky!
Někdo se na mě asi zlobí. Pamatuje si ještě na můj problém s nabíjením počítače? Noťas už je asi v elektronickém nebi, takže mi rodiče pořídili k Vánocům nový mininotebook. Jenže ten se teď TAKY NENABÍJÍ!!! Jsem opravdu rozčílená...
Včera jsem byla s mamkou vyzvednout dárek pro tátu, teda gramofon a pak jsme zajely do IKEA... nakoupila jsem si SPOUSTU věcí a chtěla jsem o tom udělat článek, ale vzhledem k tomu, že nemám svůj noťas, udělám ho, až seženu tu nabíječku... Zatím jsem se dostala jen k víkendovému zveřejňování svého románku, takže tady jsou další dvě kapitolky. Přeji vám hezké čtení a doufám, že tentokrát se najde víc lidí, kteří si udělají na celkem rozjeté počtení čas. Dokonce si ani nemusíte číst (pokud se vám nechce, protože samozřejmě přicházíte o spoustu zábavy) minulé díly, jelikož jsem pro vás připravila malé shrnutí. Jo a dneska je to krátké. :)

Katherine běžela na tramvaj, zakopla a rozbila si hlavu. Našel jí pěkný a sympatický Liam, odvezl jí do nemocnice ale hned poté zmizel. Setká se s ním ještě Kath?
Její matka Susan o 25 let dřív prožívá trable s nechtěným těhotenstvím - na párty to trochu přepískla s jedním klukem. Po zásahu kamarádky Brandy se ale dostane ke chlapcovu telefonímu číslu a chystá se mu zavolat. Třeba se všechno vyřeší. Jak bude příběh pokračovat?


I need more sleep

21. ledna 2014 v 21:57 | Adele |  Deník
Ahoj, moji drazí.
Potom, co jsem přežila minulý písemkový týden, posr...zkazila jsem, co jsem zkazit mohla (ne, náhodou mám z matiky z testu trojku! já (!)) a po vroucné modlitbě dosáhla trojky z angličtiny (nebudeme si nic namlouvat, moje vysvědčení není dokonalé) jsem doufala, že tenhle týden bude mírnější.

Jenže minulý čtvrtek nám naše milovaná učitelka dějepisu sdělila, že v úterý (tedy dnes) budeme psát test na staré řecké báje a pověsti. Moje vydání této knihy z páté třídy bylo zahrabané někde v prachu v igeliťáku ve starém bytě. Do rukou jsem ho dostala až v sobotu a popravdě jsem toho o víkendu moc nepřečetla. Samozřejmě že jsem 90% četla v pondělí v noci. (Zahrajeme si hru - kdo je Theseus, Achilleus, Ariadné, Opilius, Androgeos, Pasifaé, Antigoné, Elektra, Iokasté, Isméné, Kreón, Láios a půl triliardy dalších postav s debilními nevyslovitelnými jmény?)

Untitled

Pařížanka / kapitola 3. + 4.

19. ledna 2014 v 23:12 | Adele |  Píšu
Takže, minulé kapitolky byly takové spíše pro úvod. O Kath jsme se dozvěděli, že žije v Paříži, ale narodila se v Americe - její matka je Američanka. Susan zase o dvacet pět let dřívě zjistila, že čeká dítě. Jak to bude se Susan a Kath pokračovat? Dozvíte se v tomhle díle. Pokud si chcete přečíst díl minulý, najdete ho tady.


Pařížanka / kapitola 1.+2.

18. ledna 2014 v 17:20 | Adele |  Píšu
Je to tady. Vím, že spoustu z vás na povídky moc není, ale možná si pozorní čtenáři všimli, že jsem hodně přes psaní a zrovna i na jedné knížce pracuju. A příjde mi hloupé, že mi jen tak leží v šuplíku (respektive v počítači :D) a vůbec nevím, jestli je to alespoň trochu čitelné a třeba i zajímavé. Chtěla bych na to slyšet nějaký názor. (Ale jsem hodně,hodně, hodně amatérka, tak buďte prosím hodní!) Rozhodla jsem se, že když nic neudělám, tak svojí literární kariéru nikdy nerozjedu, (:DDD) takže, je to tu. Dvě první krátké kapitoly z mojí knihy s prozatímním názvem Pařížanka.

Pozn.: Kapitoly jsou velmi krátké - ta první spíš taková úvodní, druhá také. Je mezi nimi souvislost a jaká, zjistíte v kapitolách dalších :)


Cookies

15. ledna 2014 v 19:35 | Adele |  Vařím, peču
Přiznám se, neměla jsem ráda cookies. Třeba ty co se prodávají v plastovém balení v Albertu, ségra a babička je doslova "žerou", ale já jim nikdy nepřišla na chuť.
Určitě jste si všimli, že v posledních několika měsících hodně peču. K tomu mě inspirovala hlavně Verča ze zghettablogu, na který jsem narazila opravdu náhodně a nemůžu si ho vynachválit. Recept na čokoládové sušenky byl jeden z prvních, co jsem vyzkoušela, protože byl velmi jednoduchý.
Nečekala jsem nic moc, prostě jenom sušenky.
Když jsem je ale ochutnala, byla jsem velmi překvapená. Velmi příjemně překvapená. Jejích lahodná vůně, ve které rozpoznáte jemné máslo se třtinovým cukrem, mě okouzlila a když se zakousnete... takový pocit je prostě nezapomenutelný. Křupavé zvrchu a vláčné vevnitř. Jsou lahodné, křehké, výtečné. Miluju je.


Dneska jsem měla volné odpoledne (ulila jsem se ze sboru a učení na písemku z matiky jsem mírně odložila) a pustila jsem se do pečení. Problémem byl asi jen nedostatek surovin. Na tom jsou tyhle sušenky úžasné - nepotřebujete na ně skoro nic, všechno většinou máte doma. Navíc vám to zabere i s pečením tak půlhodinku. Verča tenhle recept sama vymyslela, za což jí obdivuji a pro jeho dokonalost bych se s vámi o něj chtěla podělit.

Povánoční nákupy

12. ledna 2014 v 22:44 | Adele |  Móda
Ahoj holky :)
Už jsem myslela, že ty úžasné a milované povánoční slevy prošvihnu. Že letos to bude prostě bráno hopem, nákupy půjdou stranou a zvítězí škola a lenošení doma - ať už z důvodu špatných známek nebo kvůli nedostatku peněz. Ne že bych byla po Vánocích úplně na mizině, něco málo jsem dostala, ale na moc věcí to nevystačí.

Vždycky do svého přání k Vánocům něco napíšu, ale letos jsem oblečení dostala ultra málo a ani mi to nevadilo. Chtěla jsem áčkovou koženou sukni do pasu a dostala jsem rovnou koženkovou bokovou minisukni. Mám z ní radost, líbí se mi, vynosím jí, ale znáte to, není to co jste chtěli. A těch věcí, co chcete je opravdu hodně, ale vám je trapný jít nakupovat, když je po Vánocích a vy máte přece spoustu dárků. Proto jsou tady povánoční slevy.


Ale ty už taky nebudou moc dlouho, takže jsem začala pomalu propadadat pololetní depresi, tzn., že mě čekají jen testy a nic jiného, pěkného v dáli. Díkybohu zasáhla maminka se zásadním nápadem - půjdeme na nákupy.
Nejdřív jsme se chvilku hádaly kam - ve Flóře nic neni, v Europarku taky ne, ale je tam zase OBI, kde chtěla mamka koupit kytku, pak je tady i fashion arena, kde se mi ovšem posledně kousky moc nelíbily a o Palladiu mamka nechtěla ani slyšet. Když jsem navrhla Harfu, nejdřív byla trochu proti, ale nakonec svolila, kytku jsme koupily u hřbitova a vesele jely do Nákupního centra Harfa. Zuby jsem si brousila hlavně na New Yorker, HM a ani jsem nevěděla, že je tam Tally Weijl. Jen jsem se trochu bála, že zas takové slevy nebudou.

Potřebovala jsem zmiňovanou sukni do pasu, milovaný oversized svetr, dlouho jsem toužila po saku. Věděla jsem, že tam nenajdu všechno, ale vzápětí jsem byla velmi příjemně překvapená. Hned jsem běžela do New Yorkeru, kde jsem obvykle zklamaná z příliš drahých věcí, ale tentokrát byl doslova nabitý slevami.

Pařba u K.

11. ledna 2014 v 22:27 | Adele |  Deník
Zdravím :)
Život není fér, to jsem zjistila už dávno. Proto mě tolik nepřekvapilo, když mi mamka dnes sdělila, že pro notebook mi nepojede, tudíž bez něj budu další krásný týden. Samozřejmě jsem docela zuřila, ale vzhledem k tomu, že už máme wifinu, a sestra má notebook, půjčila jsem si ho od ní (a pevně věřím, že stále budu půjčovat). Takže už bych měla být o něco víc aktivní.
Tenhle týden jsme naštěstí moc testů nepsali... dostala jsem pár špatných známek, ale víc se děsím příštího týdne, kdy máme na úterý naplánován test z češtiny a angličtiny, na středu němčinu, na čtvrtek matiku a na pátek zeměpis. Jo, je to špatný a jo, měla bych se učit. Ale dneska jsem tak nějak mimo a hned vám povím, proč.

Cake with horse. I love it.

Ve čtvrtek u nás spala Teri. Daly jsme se do pečení dortu pro K. a rozhodly jsme se pro světlý korpus s krémem, na to ganache a potáhnout fondánem. Vše se nám povedlo, až na jednu drobnost u korpusu - nevyšlehaly jsme sníh! Myslela jsem, že chcípnu, asi jsme moc brzo přidaly cukr, prostě nám takový základ nešel! Každopádně dort nakonec vyšel chuťově docela dobře a všichni byli spokojení.

V pátek nám normálně odpadla škola - studijní volno - protože se u nás nějak opravovali záchody. Takže jsme byli všichni samozřejmě strašně happy a hrozně se nám to hodilo, protože K. měla v pátek oslavu a pařba mohla začít dřív. Teda, pařba.
Sraz jsme si daly s B. a A. v půl třetí na Dejvické. Na Muzeu jsme zjistily s Teri, že nejede metro. Úplně perfektně načasováno. Nakonec jsme se s holkama sešly a dokonce jsme i stihly autobus. V TOM MĚSTĚ, KAM JSME DOJELY nás vyzvedla K. s taťkou autem a jeli jsme k ní domů. Daly jsme jí dárečky a šly jsme se podívat na koně, na druhém konci vesnice. Už se stmívalo. Bylo to super, hladily jsme koníčky, krmila jsem je senem, úžasný. K. na ně chodí od malička, umí na koni perfektně jezdit. Já bych na nich chtěla taky strašně jezdit, ale jelikož jsem z poměrně rušného a známého města, kde koně buď nejsou nebo jsou nechutně drahý, zatím jsem neměla možnost. Ale je to můj sen.

School is comming

6. ledna 2014 v 18:58 | Adele |  Deník
Ahoj holky :)
Omlouvám se za svoují byť krátkou nepřítomnost ale hned vám jí zdůvodním. Napsala jsem poslední článek a na druhý den přijela k nám na chalupu K., my best friend. Čekaly nás dny strávené v posteli sledováním filmů a několik procházek po lesích - párkrát jsme honily psa, který utekl za kočkou, hladily jsme koně, prostě super. :) K. mě poučila a přinesla celou triologii Pána prstenů, kterou jsem dosud neviděla, takže jsme strávili krásných devět hodin u sledování těchto filmů, přičemž jsme se cpaly popcornem, brambůrky, sladkostmi a colou. (Taky milujete LEGOLASE? JÁ ho prostě zbožňuju, je tak sexy.)
Pamatujete si ještě ten článek o tom, jak "hubnu"? :D ne, teď fakt začnu.
No, každopádně jsme si to moc užily a když jsme byli na půl cesty v Praze, zeptala jsem se mamky, jestli mi vzala ten notebook, netbook a všechny nabíječky. Ta samozřejmě tašku s mojí elektronikou nechala na čestném místě v předsíňce, přesto, že jsem jí z auta, sedící na malém místečku uprostřed, zavalená naším mazlíkem loveckého plemena, prosila, jestli by jí nevzala. Po krátké scéně mě uklidnilo kafe ze Starbucks, které mi ovšem noťas nevrátí. Rodiče pojedou na chalupu v sobotu, takže mi ho vezmou. Až v sobotu!
Nejhorší je, že jsme nově přestěhovaní a nemáme zatím wifinu, takže nemůžu na net ani na mobilu, jen s mobilním internetem přes notebook. Ale ten je na zmiňované chalupě. Teď jsem na sestřině notebooku (ano, půjčila mi ho, haleluja) v našem starém bytě. :)

friendship

Design 04 Winter is here!

1. ledna 2014 v 17:52 | Adele |  Designy blogu
Zdravím!
Potřebovalo to tady trochu prosvětlit a protože nový rok znamená nový začátek, rozhodla jsem se pro nový design! Chtěla jsem ho ve světlých barvách, ale zároveň útulný, takže základní barvičkou je tahle světle modrá a bílá, pak je tam i taková tmavě béžová, která má být útulnější a takové ty útulné obrázky - horká čokoláda, káva, čaj, světýlka. Potom tam je také dívka v kabátku a šále, což evokuje zimu.

Nejdřív jsem měla jen základní šablonu - stránku, kolonku admin s tím obrázkem a musela jsem to "zútulnit", protože to vypadalo strašně chladně. Můžete si všimnout, že jsem sem tentokrát dala takové ty boxíky na menu, díky kterým je menu přehlednější, pozměnila jsem ho, protože jsem informace o sobě dala do záhlaví, přidala jsem speciální kolonku pro status, rubriky jsem zase přesunula ze záhlaví do menu. Ty boxíky se mi moc líbí, sice to není úplně dokonalé, ale jsem s nimi spokojená. :)


Název: Winter is here!
Doba dělání: cca 4hod
Spokojenost: 95%

Jak se líbí vám? :)
Taky vám chci popřát šťastný Nový rok. Zítra za mnou přijede na chalupu kamarádka a v sobotu jedeme domů! :3 A v pondělí už zase škola... příští týden píšeme opravdu HODNĚ testů... :/
Já se běžím učit dějepis!

Pa!:*
Adele