Photos from around the room

28. prosince 2013 v 14:31 | Adele |  Home a design
Hi sweethearts!
Včera jsem šla spát ale strašně pozdě. Zaprvé jsem četla knížku od Lenky Lanczové, kterou jsem dostala k Vánocům (Andee, mělas pravdu, je úžasná) a zadruhé jsem se rozhodla překulit přes tu hroznou neinspirativní část mé knihy a pokračovala jsem v osudu mladé Katherine a její matky Susan. Teď je to zrovna docela žhavý, protože jsem včera v noci psala jako o závod a měla jsem spoustu inspirace a nápadů. :)

No a jelikož jsem včera psala do velmi pozdních hodin, také jsem dlouho spala. Dnes jsme ještě na chalupu nejeli, protože mamka i ségra jsou nachlazený, takže vyrážíme zítra. Fakt jsem ráda za mobilní internet, který tam budu mít. :) Ale přinutilo mě to uklidit si a hlavně - nafotit svůj pokoj.

Fotky celého svého pokoje vám slibuju už snad měsíc a jelikož už mám zrcadlovku, není na co se vymlouvat. Proto jsem si "uklidila" (útulný nepořádek musí být) a dala se do focení. Sice mi ještě chybí několik detailů, doplňků, apodobně, ještě to není to pravé ořechové, ale většinu věcí už mám, a o těch, které nemám se vám tady rozpovídám. So, photos from around the room.Takže k celému pokoji - stěny jsem nakonec nechala v bílé barvě, podlaha je tmavší, trochu inspirace se snažím hledat v skandinávském stylu. To znamená, že většina nábytku a stěny jsou bílé, k tomu nějaké březové doplňky, rámečky, prostě spoustu těch věcí, které pokoj zútulní a dodají mu "tu pravou" atmosféru. Souznění s přírodou, ale zároveň luxus, toho bych chtěla dosáhnout.

Myslím, že bychom měli začít postelí. Postel je nedůležitější část pokoje (tedy pro mě) a mě velmi záleželo na jejím umístění. Musí se mi tam dobře spát, musí být velká, musím z ní vidět na televizi, ale zároveň chci, aby mi v pokoji zbyl ještě nějaký prostor. Jak na to?

Ty co mě sledují delší dobu si v plánech mého pokoje (doporučuji kouknout) určitě všimli, že jsem přemýšlela, zda postel umístit doprotřed pokoje jako v amerických filmech nebo do rohu. Jelikož se mi v rohu spí lépe, rozhodla jsem se dát 140cm širokou postel do prostoru před koupelnou, který měl centimetrů asi 150 .Vešla se mi tam tedy přesně, bohužel bez stolku. To jsem vyřešila velmi jednoduše - postel má čelo v podobě poličky, kam se vejdou všechny potřebné věci, včetně knížek ze strany (několik jich mám i nahoře), svíček, sklenice vody a budíku. Postel je z IKEA.


Tady vidíte poličku ze strany a nahoře.Postel má i dva (teda čtyři, ale z druhé strany se k nim nedostanu) velké šuplíky - jeden mi slouží na prádlo, povlečení, apod. a druhý na kabelky a elektroniku - nabíječky, atd.

Protože na posteli trávím dost času, stelu si jí, aby pro mě byly peřiny čisté, voňavé a vždycky byly taková "spací atmosféra", proto mám přehoz přes postel, v kterém je postel v denní podobě. Tenhle přehoz jsem dostala už někdy v květnu k narozeninám, kdy jsem měla ještě starý pokoj se sestrou, ale měla jsem už taky 140cm, takže je přesně na tuto velikost a teď ho využiju. Je kvalitní, příjemný a nejvíc se mi líbí ty polštářky, do kterých je radost se opřít. Předtím jsem ho vůbec nepoužívala, teď bych se bez něj neobešla! Dodává pokoji skvělou atmosféru, ale přemýšlím, že si pořídím ještě jeden na střídání. :)Nad postelí je docela vysoký strop - nejvyšší bod podkroví. Původně jsem tam chtěla dát tapetu, ale nakonec jsem se kvůli skandinávskému stylu rozhodla pro obrázky. Nad čelem postele mám prozatím obraz Katy Perry - je to plakát, který jsem zarámovala, protože se mi strašně líbil, ale až koupím velký obraz Charlieho Chaplina z IKEA, dám ho nad postel a Katy půjde jinam. :) Pak mám nad postelí ještě dva obrázky - na jednom je BIG BEN - ten jsem koupila v Oxfordu ve Velké Británii v obchodu za 1libru. :DD Není to sice nějaká extra kvalita, ale mám k němu pouto. Na druhém je zase sexidol šedesátých (?) let, tenhle obraz jsem dostala od mamky a moc se mi líbí. :)

Za postelí mám béžové světlé křeslo taktéž z IKEA, na kterém trůní polštářek za 399,-. Je pohodlné, ale bohužel si ho přivlastnil (alespoň v noci) můj pes. Vedle něj bych ještě chtěla knihovnu v barvě břízy, ale nevím, jestli se mi tam vejde a pak tam budu mít stolek v barvě břízy, z IKEA za 199,-. Ten už mám i koupený, ale zatím je dole v obýváku, než se koupí nový.


Naproti křeslu mám komodu, která byla ještě ve starém pokoji, s televizí. Televize je taky starší, původně moje a ségry, ale ta má teď novou. Je to plazmovka HUAWEI a jsem s ní spokojená. Komoda je na ní tak akorát.:)


Vedle komody jsou bílé pořadače, do kterých si dávám učebnice a sešity, koupila jsem je v IKEA za 39,-/5ks a pak jsem je "ozdobila". Volně navazují na rohový stůl na míru, který mám od truhláře, je bílý a strašně mi vyhovuje. Má tři šuplíky.


Nad stolem jsem měla spoustu místa na nástěnku, takže jsem se rozhodla projevit kreativitu a vytvořila jsem si vlastní - z plakátů, mých fotek, rozvrhu, kalendáře a wishlistu. No není to super? :D


Teď se přesuneme od stolu napravo, do chodbičky. Vlevo jsou dveře ven, vpravo dveře do koupelny, ve předu šoupačky do šatny. Šatnu vám tu ukazovat nebudu, možná o ní udělám někdy samostatný článek. -.- Napravo u zdi mám toaletku - bílou z IKEA, se sklem nahoře s prostorným šuplíčkem. Tu jsem potřebovala a je to pro mě strašně důležitý úložný prostor.


Nad toaletku bude patřit ještě velké zrcadlo. Jedno je pak ještě "za" toaletkou, respektive na druhé straně chodbičky. (ještě vánočně ozdobené :D)


Teď koukneme do koupelny. Vybrala jsem si kachličky béžovo-hnědo-modré a k tomu bílou poličku. Koupelna se mi opravdu moc líbí. Fotky jsou trochu tmavší, protože tam není dobré světlo. ;)


A to je asi vše! Věci co ještě určitě chci jsou rámečky do pokoje v barvě břízy a obrázky od nich. Potom obraz Charlieho Chaplina nad postel, zrcadlo nad toaletku, knihovnu a konferenční stolek. Ještě toho je dost, ale důležité je, že mě zařizování pokoje baví! :) Jsem ráda, že jsem si nechala bílé stěny, které mi tady nevadí, narozdíl od pokoje na chalupě, kde to vypadá trochu chladně.

Přemýšlela jsem, že bych udělala fotky i z mého pokoje na naší chalupě - je ještě větší než tenhle, sice míň zařízený, ale taky se mi líbí :) Stáli byste o další plány pokoje? Napište, protože bych vás nechtěla nudit. Ale rozhodně se nebojte, že by byl hned. ;)

Mějte se krásně!
Adele
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T. T. | Web | 28. prosince 2013 v 15:33 | Reagovat

Máš hrozně krásný a útulný pokoj:) Těším se až mě se bude na jaře předělávat pokoj:)

2 Andee Andee | Web | 28. prosince 2013 v 17:32 | Reagovat

Jééé budu bydlet u tebe a celý noci propíšeme... ;-) vážně, máš to tam moc pěkný, říká se, že je lepší třikrát vyhořet než se jednou stěhovat, ale vám se to povedlo super :-) ale Katherine a Susan by mě fakticky zajímaly ;-) taky miluju anglický jména, takže "jsem" se v průběhu dílů přesouvala po zemích...

Ano, skutečně mě to dost děsilo, jsem na nervy i ze slohovek, protože je má číst učitelka :-D Máma obvykle tahle příšerná není, ale nebojí se říkat názor a jak mi záleží na jejím a na vašem a napůl jsem spala a napůl ne, prostě se mi to smotalo dohromady :-D Jinak spolu takhle ukázkový vztah nemáme, ale v tomhle prostě vím, že je dobrá, když to všechno ťukám do kompu a navíc na sobě cítím tlak píšící rodiny, jíž prostě nesmím zklamat... myslím, že být třeba dysgrafička, "vydědili by mě" :-D

Páni, já ti dám, zalekla!! Jak byste chtěli louskat těch 95 stránek co celý první díl má?! :-D taky jsem to už z obav o reakci chtěla zkrátit, ale ztrácelo by to smysl a ucelenost - a ani tohle není celý, Andy je ještě ukecanější než já (nepřejte si první kapitolu, v níž depresivně rekapituluje dosavadní život :-P) :-D Oceňuju, žes to riskla :-)
Z komentářů jsem byla trošku překvapená co všechno lidi může napadnout. Musím říct, že tak pokroková zase nejsem, ačkoli proti lidem, kteří nejsou (jen) na opačné pohlaví nic nemám a fantazie můžou být různé :-D
Jsem ráda, že jsem se nakonec přece jen nějaké otázky dočkala, ráda o tom kecám a nevím, co by vás všechno mohlo zajímat :-)
Je to takhle: pochopitelně si jen neřeknu "teď se mi chce něco psát" a nenechám to na postavě, zvlášť pokud ji ani neznám, vždycky do toho jdu s nějakým aspoň základním nápadem, z něhož si napíšu (nejčastěji v nudných hodinách ve škole) osnovu (a pak, že mě tam nic nenaučili), takový klasický "nejdřív tohle -> a pak tohle -> a dál", ale detaily dolaďuju "za provozu" :-D při všech mých nadpřirozených souvislostech mi to přijde nezbytné abych se v tom sama neztratila... zrovna nedávno jsem našla osnovu 3. dílu a četla si ji s výrazem malomocné, prostě takovej ten úsměv od ucha k uchu a "kde jsou ty časy..." :-D neřekla bych, že to děláš špatně, pokud všechno víš, je jedno, kde to je, jestli v hlavě nebo na papíře, ale je důležitý vědět a ne improvizovat, to tě pak nespasí ani tuna přemýšlení ala knižní Andy a reálná Andee :-D

První díl si teď po sobě po dvacátý čtu teoretickým pohledem čtenáře a pořád mě to trošku děsí :-/
Co kdybys sem dala aspoň ukázku a ten zbytek dávala jinam? taky bych to tak možná dělala, už jen proto, že nějakou dobu trvá než si článek přečte dostatek lidí a kdybych měla psát i deníček, byla bych bez ohlasů... další blog už mám, momentálně bojuju s grafikou a buď na něj přestěhuju sebe nebo své ukázky :-D

3 Qawp Qawp | Web | 28. prosince 2013 v 17:41 | Reagovat

taky bych chtěla mít tak hezky zařízenej pokoj :D ale to moje podkrovní mimčo :D máš to hrozně útulný :3

4 flor flor | Web | 28. prosince 2013 v 17:59 | Reagovat

Máš boží pokoj a tu zarážku na knížky mám taky :D

5 Olja:) Olja:) | Web | 28. prosince 2013 v 18:29 | Reagovat

Máš fakt pěkný pokoj :) vždycky jsem chtěla takový ten "bílý,upravený,holčičí pokoj" ale bohužel mám stále svůj "dětský" pokoj,který jsem si předělala v 11 a stále jsme se k předělání nedostali :X:D

6 cincina cincina | Web | 28. prosince 2013 v 18:51 | Reagovat

Tyjo, ty máš úžasný pokoj:O Sice já bych bílé stěny asi mít nemohla, protože by mi to přišlo takové nedodělané. Já mám třeba zelené:D Má mě to uklidňovat... no nevím:D
Jinak moc se mi líbí tvoje postel, hlavně ta polička. To je geniální. Proč jsem to v IKEY neviděla?:D
Pak i ta nástěnka. Taky mám v plánu odlepit ze zdi některé plakáty a dát si tam nástěnku podobnou té tvé, akorát s jinými fotkami a tak:D
Moc se mi to líbí:) I ten bílý stůl je hezký, i když já bych se bála, že bych ho zašpinila. No a mít svou koupelnu?:D Kdo by nechtěl.
Takže jsem zvědavá na nějaké další fotky. Určitě je dej:D Chci to vidět!:D

7 Domush Domush | Web | 28. prosince 2013 v 19:05 | Reagovat

Lenka Lanczová má boží knížky :) mám je od ní všechny v pdf verzi a čtu si je na mobilu :)
Skandinávský styl se mi strašně líbí, ale neřídím se jím, pokoj mám zelený a líbí se mi to tak jak to mám :)
Ta postel je úplně super :O Líbí se mi na ní ten úložný prostor, poličky a hlavně ta polička v čele :O
To mě nikdy nenapadlo si zarámovat plakát, dobrý nápad :))
Kdyby jsi nepsala, že je ta komoda s televizí stará, ani bych to nepoznala :) skvěle se ti to tam hodí;)
Pořadače chci taky, ale na intru bych je asi neměla kam dát a doma by mi byly k ničemu když mám učení na intru, tak jsem si říkala že aspoň na časopis nebo tak by to bylo super :)
Ten stůl je boží, moc se mi líbí takový rohový:) ale nevím nevím jestli by mi tři šuplíky stačily:D
Toaletka je snad snem každé holky :3 moc krásná:) A ta koupelna? :OO boží!!
Moc se těším až nám ukážeš i tu šatnu a ten pokoj na chalupě bys mohla taky nafotit:) to víš, jsem zvědavá:D

8 Pagess Pagess | Web | 28. prosince 2013 v 20:44 | Reagovat

Wow máš mooc krásný pokoj!ta postel je moc krásná! : a všechen nábytek prostě :ú huawei mám telefon :D myslím, že to není zlá značka:D
Tak ty jsi teda hodně luxusní holka  i s koupelnou! krása: Malinká, ale dostačující :) Myslím, že kdybych přišla k tobě na návštěvu tak se tam budu cítit mooc dobře :)

9 Domush Domush | Web | 28. prosince 2013 v 20:54 | Reagovat

Jé děkuju moc za tak dlouhý komentář :3 :*
Jinak nee, to povlečení je z internetu, byla celkem fuška ho najít, asi není tak populární jak jsem si myslela :D
Jinak to s tím tabletem a bratrem.. nic jsem neříkala radši.. on je prostě taťkův mazánek, má jeho příjmení a navždy bude a tak to asi má být :/ On to tak mívá každý rok, loni dostal mobil, který mu vydržel asi dva měsíce.. Když jsem bráchovi říkala že by mě zajímalo čím si ho zasloužil, tak hned začal že já jsem před dvěma lety dostala od rodičů k Vánocům notebook, ale když jsem ho dostala tak on dostal Nintendo Wii takže nevím jestli má právo se cítit ukřivděně :) Ale jinak kdybych neměla objednaný ten mobil tak bych taťkovi asi něco řekla, ale ten mobil mě teď uklidňuje :D:D

10 Jasmin Jasmin | Web | 28. prosince 2013 v 21:39 | Reagovat

Neviem prečo, ale príde mi to tak, že Sydney napíše o Yanklee Candle, Manufakture alebo o skandinávskom štýle a všetci sa toho chytia, neber to v zlom.
Veľmi ti závidím veľkú posteľ, vždy som po takej snívala :) Super je, že tá posteľ má šuplíky (y)
Telku som v izbe nikdy nemala, a ani neviem kde by som ju dala, nie, že by som mala malú izbu, ale v mojej izbe je akvárium asi 1m, klietka a zrkadlo na celú stenu (nie som narcis! :D)
Veľmi dobre si si to vymyslela s tými pořadačemi (neviem si spomenúť ako sa to povie po slovensku :D)
Toaletný stolík by som naozaj chcela :3
Máš vlastnú kúpeľňu? :O
Určite choď do ďalšieho podobného článku :)

11 Adele • hers.blog.cz Adele • hers.blog.cz | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 22:23 | Reagovat

[1]: Díky... jo, to se těš :)
[2]: Já jsem na ty anglický jména magor:D A to stěhování taky nebyl žádnej med :)
[3]: Děkuju :3
[4]: Jo? Já mám dvě, černou a bílou z ikei :)
[5]: Ono není snadné předělat pokoj, když je dětsky zařízený - změnit koberec, stěny, apod. Když se nezačíná od začátku, je to samozřejmě těžší.
[6]: Já jsem si taky říkala, že bílé stěny jsou nic moc, ale zatím jsem si to nechtěla "zapatlávat" a spíš to podkroví prosvětlit
[7]:Mě se zelená taky líbí :) Uklidňuje.
[8]: Díky :D Zas takovej luxus to není :3
[10]: Ten skandinávský styl od Sydney určitě nemám, i když ona pro mě byla taky inspirací, mám to z Dánska, kde jsme byli na dovolené. Taky hodně nakupuju v IKEI, odebírám jejich časopis a hodně si o tom čtu a delší dobou se tímto stylem zabírám. Takže to neber tak, že to měla Sydney na blogu a já hned chtěla takový pokoj. Je docela zajímavý, že se Sydney máme stejný styl (jo taky miluju Manufakturu), ale milovala jsem jí mnohem dřív, než o ní začala psát:)

12 brunettesdiary brunettesdiary | Web | 28. prosince 2013 v 22:33 | Reagovat

Knížek od týhle spisovatelky jsem přečetla spoustu, ale všechno se mi zdálo témměř o tom samím :) Zrcadlovku bych hrozně chěla , ale o tý si můžu nechat zdát :D :/
Máš krásnou postel ;)

13 Cora Brancy Cora Brancy | Web | 29. prosince 2013 v 9:51 | Reagovat

mm týjo, líbí se mi, v jakých barvách, teda ve skandivnávských, máš pokoj. Vypadá to velmi prostorně. ;) A pak máš tu opravdu velkou a prostornou postel, závist z mojí strany! Co víc se mi líbí tvé třízení učebních papírů a spor, takový systém bych v tom taky potřebovala. ^^ Nakonec se mi zamlouvá i ta tvoje koupelna, přeci jenom, kdo by ji nechtěl hned vedle pokoje, a pomalu jen pro sebe!! ^^

14 Andy Andy | Web | 29. prosince 2013 v 14:21 | Reagovat

Holka, tiše závidím :))
Hlavně ta postel je senzační :) Máš velký pokoj :) To já mám mini pokojíček a můžu být ráda :D
A vlastní koupelna? Andy, keep dreaming..:D

15 Alie Alie | Web | 29. prosince 2013 v 17:36 | Reagovat

dokonalá izba! veľká posteľ, strešné okno, vlastná kúpeľňa!!!! Dokonalé! závisť :DDD

16 cincina cincina | Web | 29. prosince 2013 v 19:38 | Reagovat

Joo však to chápu:)

17 Nelly Tinker Nelly Tinker | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 19:44 | Reagovat

Jé :) Ten pokoj Ti závidím ..... :)

18 terezia terezia | Web | 29. prosince 2013 v 23:36 | Reagovat

Máš fakt úžasnej pokoj!:)

19 Andee Andee | Web | 30. prosince 2013 v 3:19 | Reagovat

Jojo, to už jsi psala a já na to myslím psala, že jsem si předsevzala něco podobného :-D
Kočko, coby píšící ti přece už muselo docvaknout, že ve způsobu pojetí je ta největší magie, protože samotná myšlenka může být sebevíc pěkná, ale když se špatně pojme, nevyjde to... ano, teď mluvím o předsevzetích, neboj, ani nevím, o čem píšeš, natož jak jsi pojala své myšlenky :-D a jsem ráda, že způsob "každý týden o jídlo míň" aplikovat nehodláš :-)
Děkuju, zlato :-* Aby se mi všechno vyplnilo budu muset bohužel máknout, ale zůstat stejná by mělo být jednodušší :-D

20 Vaness . Vaness . | Web | 30. prosince 2013 v 13:19 | Reagovat

To je docela štěstí najít takovou knížku kvůli který zůstaneš dlouho do noci vzhůru jen proto aby sis jí mohla číst :)
Takovejch je málo))

21 Anette Anette | Web | 30. prosince 2013 v 13:58 | Reagovat

Máš nádherný pokoj, hrozně útulný :))

22 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Web | 1. ledna 2014 v 20:13 | Reagovat

Každý máme jiný vkus, ale ty jsi si to mooc hezky zařídila :-)

23 Wnaty Wnaty | Web | 18. ledna 2014 v 10:18 | Reagovat

Máš krásný pokoj! Chci ho! :D

24 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 19. ledna 2014 v 0:31 | Reagovat

Ted' si připadám jako úplný looser xD.
To je fakt prostorné místo!

25 Tery Tery | Web | 1. března 2015 v 18:49 | Reagovat

Týjo ty máš i vlastní televizi!Jenže ty si to můžeš dovolit.:)
Kéž bych taky měla svůj vlastní pokoj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama