Prosinec 2013

Předsevzetí? Slim down.

30. prosince 2013 v 14:31 | Adele |  I think
Ahoj holky :)
Hlásím se vám tentokrát z chalupy s brutálně pomalým internetem. Včera jsem opět trochu psala a zjistila jsem, že není tak těžké jednu kapitolu protáhnout na šeset stránek, když moje drahá Kathy přemýšlí a vzpomíná, zatímco její matka Susan prožívá takovou vášeň, jako nikdy předtím...

...Přiblížil se k Susan strašně blízko, tak, že cítila jeho mátový dech a viděla každý ohyb jeho opáleného obličeje. Tolik ho toužila políbit, že si to ani neuvědomila, když přitiskl svoje rty k jejím a postupně jí začal vášnivě líbat. Objímal její boky a přidržoval jí, jak se pokládala na měkkou sedačku vystlanou polštářky na které oba seděli. Účes měla už úplně rozcuchaný, ale na to nedbala. Hladil jí po stehnech a přitom jí zvládal líbat a zároveň rozepínat knoflíčky její halenky, zatímco ona z něj strhávala černou košili...
Říkala jsem, že je to žhavý :)


Photos from around the room

28. prosince 2013 v 14:31 | Adele |  Home a design
Hi sweethearts!
Včera jsem šla spát ale strašně pozdě. Zaprvé jsem četla knížku od Lenky Lanczové, kterou jsem dostala k Vánocům (Andee, mělas pravdu, je úžasná) a zadruhé jsem se rozhodla překulit přes tu hroznou neinspirativní část mé knihy a pokračovala jsem v osudu mladé Katherine a její matky Susan. Teď je to zrovna docela žhavý, protože jsem včera v noci psala jako o závod a měla jsem spoustu inspirace a nápadů. :)

No a jelikož jsem včera psala do velmi pozdních hodin, také jsem dlouho spala. Dnes jsme ještě na chalupu nejeli, protože mamka i ségra jsou nachlazený, takže vyrážíme zítra. Fakt jsem ráda za mobilní internet, který tam budu mít. :) Ale přinutilo mě to uklidit si a hlavně - nafotit svůj pokoj.

Fotky celého svého pokoje vám slibuju už snad měsíc a jelikož už mám zrcadlovku, není na co se vymlouvat. Proto jsem si "uklidila" (útulný nepořádek musí být) a dala se do focení. Sice mi ještě chybí několik detailů, doplňků, apodobně, ještě to není to pravé ořechové, ale většinu věcí už mám, a o těch, které nemám se vám tady rozpovídám. So, photos from around the room.


Starbucks, shopping and sleeping

27. prosince 2013 v 13:33 | Adele |  I think
Zdravím ^^
Jak se dnes máte? Já celkem dobře, jen mě deprimuje, že už je pátek. Zítra totiž jedeme na chalupu, kam se mi ale vůbec nechce, díkybohu mám alespoň mobilní internet, takže nebudu tak úplně odtrhnutá od civilizace.

Včera jsme s Terinkou vyrazily na nákupy, obhlídnout slevy. Zalíbilo se mi několik kousků, ale nic jsem nekoupila, protože jsem si všechno škudlila v záchvatech šetření peněz z Vánoc. Pořád hledám milované oersized svetry, které jsou třeba v GATE, H&M. Taky jsem se koukala po legínkách.


Přežila jsem Štědrý den, ale co jsem dostala?

25. prosince 2013 v 15:24 | Adele |  I think
Ahoj lidi! :)
Tak, včerejšek byl... náročný. Pamatujete si taky ještě, jak jste v děství vstávali v sedm, budili unavené rodiče a zoufale toužili po Ježíškovi? U mě je těch časů konec a chrápu do dvanácti. Ale dneska jsem musela vstávat dřív. Přesněji v půl deváté!! Donutila mě k tomu mamka, která pod záminkou, že ještě koupíme nějaké dárky chtěla, abych jí pomohla s nákupem. Jely jsme do intersparu a koupily strašně moc jídla. Protože jsem předchozí noc ponocovala, myslela jsem že umřu a jako zombík jsem chodila za mamkou.
Nepovzbudila mě ani plechovka pepsi a kafe z KFC, ale nakonec jsem se sebrala a ještě jsme koupily pár dárečků. Šly jsme domů, udělaly jsme chlebíčky a já se šla k sobě nahoru koukat na pohádky a filmy. Pak jsem balila mamce dárky. Ve tři přišla babička, děda, teta a sestřenice, poseděli u nás a bylo to fajn... taky přinesli dárky, co u nich "nechal Ježíšek" :DD (už se nám to ani nepokouší nalhávat). Potom přišla druhá babička a tetička respektive její sestra. A nastala ta horší část.

Hahah. Můj malej dáreček.
(bojící se prskavek, schovávající se v mé koupelně)

Jako správná vnučka jsem se dala do smažení kapra. Babička s tetou mě obklíčily a začaly říkat, jak jsem "velká" a že jsem šikovná, jak takhle vařím. A pak začaly kecy nejprve nenápadné, jaké tam máme na gymplu kluky, potom nápadnější - jestli jsou hezcí a nakonec, jestli se mi někdo líbí. No, zkrátím to, když jsem položila poslední kousek kapra na pánvičku, myslela jsem, že se pozvracím, nechala jsem to na starosti babičce a běžela jsem nahoru.

Vánoce přicházejí, přátelé

23. prosince 2013 v 16:56 | Adele
Vánoce, Vánoce přicházejí a já nehodlám psát o čemkoli jiném, protože zoufale potřebuju naladit vánoční atmošku... Navíc mě psát o nich nesmírně baví. Dneska ráno přijela tetička z Moravy a donutila mě uklízet - takže mytí oken, luxování, mytí sprchy, zrcadel,... Pak jsem šla balit dárky mamce, protože byla v práci. Já už mám dárečky všechny zabalené a to opravdu originálním způsobem, o kterém se v článku jistě nezapomenu zmínit a pro ty, kteří dárky zabalené nemají by to mohlo být dosti inspirativní.

Nejlepší vánoční písnička, vás bude provázet článkem. :)

Presents

21. prosince 2013 v 12:35 | Adele |  I think
Záchvaty vánoční atmosféry, které přechází v deprese mě sužují hlavně při poslouchání amerických koled nebo spokojeném koukání na sytě rudý, lesklý řetěz, zavěšený na zdi, možná i zoufalá snaha zachytit vůni jehličí, která u nás stále chybí.
Vím, že Vánoce letos nebudou takové, jako v minulých letech. Už nejsem dítě. A někdy mi to je líto. Ale přesto se těším na Štědrý den, až se budeme dívat na pohádky, pomáhat mamce s kaprem, užírat cukroví, pít coca colu ve vánočním balení a hekticky dobalovat poslední dárky. A taky se těším, až příjde babička s tetičkou a poklidná atmosféra se změní v nervózní pobíhání, vaření, smažení, strkání,... a pak nás mamka konečně svolá k večeři. Potom se půjdeme s babičkou a tetou koukat z okna a za chvilku zazvoní zvoneček..

Dneska bych měla jít s mamkou ještě dokoupit nějaké dárečky. Ale většinu už mám a chtěla bych se s Vámi o ně podělit. (Sestro, jestli jsi tady a dočetla jsi sem, tak dál nečti!). Budu ráda, když se budete i inspirovat a v posledním víkendu před Vánoci možná něco dokoupite. :)

Vánoce ve škole

20. prosince 2013 v 17:09 | Adele |  I think
Ahoj :)
Včera jsem sice chtěla naspsat, ale vůbec jsem nestíhala. Přišla jsem ze školy a začala jsem péct - jednak máslové sušenky ve tvaru srdíček, kterých jsem polovinu rozdala jako jedlé dárky, jednak pusinky a pak ještě linecké. Všechno letošní cukroví jsem vlastně upekla já, když si to uvědomuju. Pak jsem ještě balila dárky pro holky a připravovala se. Šla jsem spát asi v jednu.


Zaznamceleobrazovky20.12.2013162806

Unavená.

18. prosince 2013 v 19:14 | Adele |  I think
Úterý, 17.12. 2013
Nadpis asi mluví za vše. Jsem totálně vyčerpaná a to je teprv úterý. Psala jsem vám naposled v neděli s novým designem a to jsem nevěděla, jak hrozný tenhle týden ještě bude. Totiž, všichni na blogy píšou, jak se těší na Vánoce a jak se tenhle týden už moc neučí. My se učíme, ještě máme naplánovány minimálně dva testy, z toho jeden velký.

Včerejšek probíhál bez problémů a potom co jsem na výtvarce vytvořila z novinového papíru pizzu (jak kreativní) a následně na ní půlhodiny zírala nastala angličtina s naším nemožným profesorem. Jedna spolužačka se vášnivě líbala před třídou se svým klukem a on je viděl. Když mu pak dávala omluvenku, neodpustil si nemožné poznámky typu: "Abyste to nepřehnali, už jste se dolíbala?" "Ještě chytnete nějaký bacil!" Poslední dobou je nějakej nasranej. Odpoledne jsme měli dvě hodiny hudebky, kdy jsme měli všechno probrané, takže jsme ještě procvičili Půlnoční, kterou budeme zpívat a pak jsme hráli nějakou hru.

Dnešek byl horší. Mnohem horší. Začalo to dějepisem, kdy jsme díkybohu měli všichni úkol, takže jsme nepsali, přežili jsme chemii, občanku, abychom si mohli napsat velký test z fyziky. Nemám z toho překvapivě úplně špatný pocit, ale já nikdy nedokážu nic odhadnout, takže jen tiše doufám v dobrou známku. O matice jsme se dozvěděli, že do pátku budeme psát z minulé páteční látky a jelikož jsem v pátek chyběla, vůbec netuším, o co jde. Terinka mi slíbila, že mi to vysvětlí, takže se modlím, abychom to nepsali zítra. Pak byl zeměpis, kde jsme pěkně odprezentovali křesťanství, přičemž jsem náležitě ztrapnila V. Byla na mě asi hodinu naštvaná i přes moje omluvy a nakonec vyměkla. Heh.
O angličtině vyzkoušel dva lidi - oba měli pětku a potom vybral ještě Teri, která dostala 4/5. Říkám, byl nasranej. V hodině češtiny mě profesorka potěšila tím, že mi účast na Demosténovi, tedy řečnické soutěži a olympiádě přičte k celkovému výsledku a já se tak můžu ucházet možná i o jedničku.

Po škole jsem měla všechnu energii v čudu, ale nabyla jsem jí potom, co jsem snědla asi pět vanilkových rohlíčků a běžela na irské tance s zoufalým dojmem, že to tam zhubnu. Haha. Měli jsme vánoční hodinu, každý přinesl cukroví a největší pohyb byl obcházení kolem kolečka při hraní Městečka Palermo.

Zítra jdu po škole na nějaké "vánoce s fyzikou" z části proto, abych si šplhla u profesora a taky tam prý bude nějaké jídlo. Musím ještě potom dokoupit nějaké dárky, udělat těsto na linecké a upéct asi padesát máslových sušenek, které hezky zabalím a budu prezentovat jako jedlé dárky. Těším se na čtvrtek odpoledne, kdy budu mít všechno za sebou.... Teď to vidím na horkou koupel a postel.

Taky se vám stává, že píšete článek, ale už ho nezvládnete zveřejnit kvůli nedostatku materiálů, protože je moc pozdě? Mě jo. :D Proto tady pro vás mám i dnešní "záznam".

Středa, 18.12. 2013
Dnešek uběhl překvapivě rychle, tedy, školu myslím. Možná to bylo tím, že jsme neměli odpoledku. Hned po škole jsme šli na ty Vánoce s fyzikou, kde hodinu a půl nějaký děkan žvanil o polární záři a o laseru... čekala jsem to trochu zajímavější, ale tak neva, no. K. jela pak rovnou domů, my se s Teri stavily asi na půl hodinky ve Flóře, kde jsem udělala mikronákup dárků: babičce jsem koupila svícen a tetě mini džem, obojí z Butlers. Sice oboje levné a samostatně nevzhledné, ale věřím, že když to nějak hezky zabalím, hodím k tomu pár máslových sušenek, tak to bude dobrý.

Když jsem přišla domů, zjistila jsem, že mi definitivně přestal fungovat notebook, respektive se přestal nabíjet a tak jsem k němu nabíječku násilně přilepila izolepou do velmi zajímavé podoby, aby se alespoň trošku nabil. Povedlo se, ale bojím se, že to dlouho nevydrží a jiný noťas nemám, takže kdybych tady pak nebyla, je to způsobeno tímhle, ale budu se všemi prostředky snažit!

Každopádně jsem před chvilkou dodělala těsto na linecké, zítra upeču ty sušenky, koupím dárek K., zabalím dárky do školy a v pátek hurá na akademii... Jen kdybychom zítra nepsali ten test z matiky a občanky! No nic, já se běžím učit!

Mějte se hezky,
Adele

Design 03 Let it snow

15. prosince 2013 v 22:47 | Adele |  Designy blogu
Zdravím!
Asi jsem se nezmiňovala o tom, že si o předchozím designu myslím, že je sice strašně nádherný, ale i přes nápis "winter, chtistmas" není vůbec Vánoční. Rozhodla jsem se to tady tudíž trochu zahřát a vnést sem vánoční atmošku. Tenhle design se mi moc líbí, samozřejmě má svoje nedokonalosti, ale jsem s ním moc spokojená.

Nejhorší je pro mě asi zvolit barvy, protože je to základ a je to důležité. Přemýšlela jsem nad barvami Vánoc a rozhodla se pro kontrast bílé a vínové, někde je zakomponovaná i svítivě žlutá, která na vínové pěkně vynikne. Strašně moc jsem chtěla do designu zakomponovat světýlka, takže jsou rozostřená na stromečku, potom ten obrázek vpravo a také nápis "let it snow" je takový svítivý. S dessem jsem si tentokrát dala docela práci a mazlila jsem se s každým obrázkem, myslím, že výsledek je ucházející. Jediné co se mi možná trochu nelíbí je ta volná bílá po stranách, ale není to tak hrozné.
Změny v menu jsou následující - konečně jsem změnila popisky a mám nahoře klikačky. Toť asi vše.


Název: Let it snow
Doba dělání: 3hod + nastavování
Spokojenost: 95%

A jak se máte? Já spala do dvanácti, pak jsem si šla umýt a vyžehlit vlasy, ve třičtvrtě na dvě jsem se sešla s kamarádkou a udělaly jsme spolu referát na zeměpis a teď jsem se průběžně učila fyziku a dělala design. Nechci zítra do školy a už vůbec nechci v úterý psát fyziku. Navíc mi teď jedna holka odřekla doučování, z čehož jsem vážně nadšená. Ve čtvrtek píšeme občanku -_- a v pátek už je akademie! :)

A jak se vám líbí design?
Adele

Taky máte před Vánoci tak dobrou náladu? Já ne.

14. prosince 2013 v 0:05 | Adele |  I think
Ahoj, ahoj, ahoj.
S naprostým nadšením jsem našla mobilní internet, takže jsem teď připojená k internetu. Jakmile jsem ale spustila facebook, naskytl se další problém - můj úžasný notebook se nebyl schopný nabíjet. Nakonec jsem přišla na to, že se nabíjí, jen pokud ho postavím na pravou hranu, takže jsem musela hodinu čekat, než byl použitelný.


Z nadpisu jste asi poznali, že se tenhle článek bude týkat trochu mé nálady. Nějak nepociťuju tu předvánoční eufórii a jsem z toho nešťastná. Navíc jsem se dozvěděla, co se dárků týče, že moje mladší rozmazlená sestra dostane drahou plazmovku od SAMSUNGU a nintendo Wii, zatímco na mě čeká pod stromečkem mixér, který jsem ani nechtěla. Fakt super.
Dnes ráno jsem se probudila a strašně mě bolelo v krku, navíc mi bylo blbě, takže jsem zůstala doma. Je mi mizerně, snad se to zlepší. Prakticky celý den jsem spala, tak jsem zvědavá, jak dneska usnu. Začala jsem přemýšlet o tom, jak mi Vánoce klouzají mezi prsty - pečení cukrví, atmosféra, nic. Pořád to na mě nějak nedolehlo! Nechápu to! Jakto? Možná je to tím stěhováním. Jsem zvyklá na jiné Vánoce. Ne na ty tady. Pořád čekám na ten zlomový bod, ale zatím nepřišel.

Hey everybody, how are you today?

9. prosince 2013 v 18:25 | Adele |  I think
Ahoj všichni! :3
Tak pro začátek bych se chtěla omluvit. Nebyla jsem tady týden, ale věřte mi, že to nebylo schválně. Jak už někteří víte, stěhovali jsme se. A nemáme stále zařízenou wifinu. Měla by se zřídit během tohohle týdne, tak se nebojte. Omlouvám se všem Affs, které jsem týden neoběhla.

A teď k dnešku. Ráno jsme měli češtinu, kde jsem říkala něco o MHD a potom angličtinu. Místo výtvarky jsme šli do galerie DOX na výstavu. -.- Super! Pak mě Terka přinutila jít na olympiádu z němčiny, z čehož se vyklubala konverzační soutěž. Totálně v háji. :D Neva. Němčina nevyšla, ale dostala jsem se do druhého kola v olympiádě z češtiny. Já borka byla druhá. :33 :D


Po škole jvsem měla doučování a Teri šla se mnou. Trochu jsem pochopila matiku a fyziku. Teď spolu sedíme u KFC a pijeme pepsi. :) Zítra je úterý, které nesnáším! :/

Až zprovozníme intermet, dám sem celkové fotky pokoje. Zatím se mějte! ;**

Adele

Plans of my room 02

1. prosince 2013 v 22:05 | Adele |  Home a design

Zdravím! Tak jsem zjistila, že už poslední čtyři články byly z větší části deníčky. Tenhle blog nemá být jen deníčkový, má to být zajímavé počtení, i když se i ty moje životní story snažím psát zábavnou formou. Ale, abysme taky trochu změnili téma, mám tady pro vás dlouho očekávaný, další díl Plans of my room. Plánky jsou už trochu vyspělejší, konečné a je připojeno i několik unikátních fotek! Celé zhodnocení nás ale čeká až později, buď v podobě videa nebo série fotek, takže to prostě všechno zdokumentuju a celé svoje podkroví hodím na blog. Doufám, že se vám dnešní plány budou líbit! Doporučuji si také přečíst minulý, první díl, který jsem zveřejnila asi před dvěma měsíci je zábavné sledovat, jak se plány změnili. :)