Listopad 2013

Moving tomorrow!

29. listopadu 2013 v 22:20 | Adele |  I think

Nemám stůl.

Ne, fakt vážně. Stůl byl moje kotvící místo, můj ostrůvek v našem společném pokoji, můj koutek, můj miláček, kterého jsem si pokreslila červenou lihovkou, můj věrný přítel. A teď je pryč. Odvezli ho k truhláři, protože je prý moc "počmáraný". Tsss. Můsím přece nějak vyjádřit svou kreativitu, ne? Nemají pro to pochopení. Každopádně mám radost, že budu mít nový, protože tomuhle se zasekávaly šuplíky.

A jakto, že ho vlastně nemám? Nevím, jestli rozumíte anglicky (ale pevně věřím, že ano, protože dnešní adolescent by anglický jazyk ovládat měl), ale z nadpisu byste měli vyčíst, že.... SE ZÍTRA STĚHUJEME! Já vím, šílenství, pocit euforie, nadšení. Mám novou bílou postel, která má plných stočtyřicet centimetrů na šířku, čtyři velké šuplíky a široké čelo s poličkou a prostorem na knihy. Mám i křeslo, bílé z IKEA. Určitě už jsem vám ho tady ukazovala. Mám na něj i super polštářek. Mám i obrazy, které si chci do pokoje pověsit. Na cestě je úžasná toaletka a židlička. Jediné co mi chybí je skříň, protože pořád nevím, co vymyslet pro šatnu v podkroví. Ale to se nějak vyloupne. Důležité je, že z neděli na pondělí už spím v novém a to v mém podkrovním pokoji s šatnou a koupelnou. I'm just happy.


Teď ale sedím na rozbordelařené posteli a kolem sebe mám rozházené učebnice, krabice, obrovské pytle, oblečení a propadám mírnému pocitu zoufalství. Chtěla bych zavřít oči a být tam! Achjo!
Doufám, že tam budeme už z neděle na pondělí spát. Doufám, že se mi bude spát dobře, ale trochu se bojím. Snad si zvyknu. Navíc, v pondělí spím u mojí best friend K. Bydlí dost daleko za městem a ze školy jezdí hodinu a já u ní doma ještě nikdy nebyla. Zajímavé, co? Má sestřičku černouška a já černoušky úplně miluju, jsou strašně ňuňu! Tak jo, už jsem v pohodě. :)

Happy school days

27. listopadu 2013 v 20:34 | Adele |  I think
Ahoj!
Zase nestíhám. Že já blbka nenapsala článek včera, kdy jsem měla kromě osmi hodin školy hromadu času...
Jak říkám, včerejšek proběhl bez větších problémů, ráno čeština, u které se mi úspěšeně povedlo neusnout, následovali tři hodiny výtvarky, kdy jsem malovala svůj autoportrét v nereálných barvách přesně podle daných rozdělených linií. Ale já chtěla trochu extravagance, takže jsem si namočila prsty v krásně sytě červené barvě a začala jsem dokreslovat rysy svého půvabného obličeje. No. Profesor byl fakt "nadšený".
Abychom s děvčaty projevily alespoň nějakou tu kreativitu, bez toho, abychom se vyjadřovali na obří papír, naskytla se nám lidská kůže jako vhodný podklad pro umění. Zkrátím to - zkončila jsem s kočičím nosem a fousky, trojúhelníčky na pažích a upířím kousnutím na krku, Terinka měla zase celý šedý obličej, místy doplněný tou krásnou sytě červenou. To víte, umělecké gymnázium.

Untitled

Plány na blogu

24. listopadu 2013 v 16:11 | Adele |  Blog
Ahoj! Dneska jsem si pro vás připravila plány, které chci na blogu uskutečnit. :)
Vím, že poslední článek přibyl ve středu, ale od té doby jsem opravdu nestíhala. Ve čtvrtek jsem šla k té kadeřnici. Původně jsem chtěla blond melír, ale nakonec jsem se rozhodla pro přeliv. Jenže ten tam neměla, takže mám barvu, která se trochu vymyje, ale za delší čas a stejně budu mít ty vlasy trochu světlejší... Nakonec jsem tam byla dvě hodiny. Nejdřív mi na suché vlasy nanesla barvu, v tu chvíli mě začala příšerně pálit celá hlava. Pak mi to dala na dvacet pět minut pod teplo, přičemž se mi příšerně chtělo na záchod, ale nemohla jsem nic dělat, takže jsem se jen zoufale začetla do nějakého dámského módního časopisu za 29,-! a snažila se ignorovat příšerně horký vzduch, který se mi hnal na hlavu.
Vlasy mám světlé. Až do blond. Myslela jsem, že budou tmavší. Ale líbí se mi to. Je to změna...
Určitě s barvením nechci skončit. Je to super pocit! Chtěla bych zkusit jít i do tmavšího... :)

V pátek po škole jsem jela s Terinkou a He. Na to soustředění se sborem. Byla jsem docela nervozní, ale nakonec to byla paráda. Poznala jsem super lidi. Zpívali jsme od pěti odpoledne do půl jedenácté se sborem a pak jsme si sedli a zpívali v menší skupince... postupně se od nás odpojovali lidi, až jsme zůstali v menší skupince. Asi ve čtyři ráno už nás bylo jen osm, dvě holky spaly a my zpívaly. S Terinkou jsme šly spát po čtvrté, He. šla spát před pátou. :D
Ráno jsem byla docela svěží, i přes spánek na tvrdé cvičební podložce, zabalená v tenkém tmavě zeleném Terinčině spacáku, hlavou opřená o svojí béžovou bundu.
Venku byly trhy, takže jsme si šly s holkama koupit capuccino a koláček k snídani. V pět večer nás vyzvedla mamka.
Včera večer jsem se pak ještě kokala na Hunger Games... je to super, chci jít na dvojku! :3Prosím jednu borůvku | Diary 20.11.

20. listopadu 2013 v 16:58 | Adele |  I think
Vyběhla jsem z domu. Bylo chladno a mlha a já si vzpoměla na rukavice, které mi ležely v kapse. Nasadila jsem si je.
Tramvaj byla docela plná a já obsadila jedno volné místečko naproti nějaké holce, tak o rok starší než já. Černý kabát měla rozepnutý, takže jí koukal jen pruhovaný svetr. Vlasy měla stažené do ledabylého uzlu na temeni hlavy. Stejně jí to slušelo. Podívala jsem se na svůj odraz v okně. Připadala jsem si ošklivá.


Elegance v teple

18. listopadu 2013 v 18:55 | Adele |  My outfits
Zdravím! Jsem opět tady, i když bych tady vlastně být neměla, protože se musím ještě drtit chemii a zítra píšeme hromadu testů... Škola byla v pohodě, po hudebce jsme se jely s Teri učit. Má obarvené vlasy z blond na zrzavo a opravdu jí to sluší. Teda hlavně podle toho, že k nám přišel úplně cizí kluk a jen tak jí řekl že má dokonalý vlasy... hmmm.
Cestou domů jsem se stavila v kadeřnictví a objednala jsem se ve čtvrtek na ten melír. Tak jsem zvědavá, jak budu vypadat. :P

A teď k jádru článku - mám tady novou rubriku "My outfits", která spadá po rubriku "Móda". Spočívá to v tom, že vyfotím nějaký svůj outfit, pak vytvořím podobný a vše okomentuji.
Tahle fotka je asi měsíc (?) stará. Je z Václaváku. Vybrala jsem jí proto, že na ní mám hodně vrstev a jsem na ní "zajímavě" oblečená. Je to působivé, ale hodí se i do chladných podzimních dní, proto se mi outfit líbí.


Na sobě mám růžové šaty z Terannova, přes ty mám oversized pruhované tričko z HM a šedý svetr myslím také z Terannova. Potom mám legíny z CA a kožené tenisky z Deichmannu a růžovo-hědou koženou tašku ze S.I.X. V ruce držím žlutý kabátek.

Otázky od cincina

17. listopadu 2013 v 18:55 | Adele |  I think
Tak tady mám nějaké odpovědi na otázky od cincina - je to Liebster award tag, ale já to pojmu svým způsobem a odpovím jen na ty otázky, aby toho nebylo tolik a bylo to trochu originálnější. ;)

1. Máš písničku u které brečíš?
No, vlastně ani ne. Nejsem nějaký takový ten maniak, co žije jenom hudbou a bez sluchátek se nikam nehne (teď se všem těm maniakům omlouvám), takže bych pak u písničky brečela jen kdyby se vázala s nějakou smutnou nebo naopak šťastnou událostí... Ale když poslouchám písničku Danza kuduro, tak mě vždycky bodne u srdce. :)

2. Zažila jsi smrt blízké osoby?
Ne, zatím ne, díkybohu. Všechny milované mám. Možná jenom pejska - zdá se to zvláštní, ale zanechalo to ve mě dost velkou ránu.

3. Čteš knihy?
Samozřejmě, knihy miluju! :) Čtu buď takové odlehčené dívčí romány - mám ráda autorku Sue Limb nebo pak nějaké ty zajímavější třeba i fantasy...

Design 02 Winter

16. listopadu 2013 v 20:19 | Adele |  Designy blogu
Ano ano, je tu oficiálně druhý design blogu! Původně jsem si ten předchozí chtěla nechat déle, bohužel mi nevyhovovala stránka, která byla moc úzká. Teď je opravdu pěkně široká a já můžu vkládat obrázky.


Jsem s tím designem docela spokojená, barva stránky je stejná, jako minule, protože se mi hodila k zimě. :) Obrázky v záhlaví jsou z WEHEART IT a ještě mám v plánu upravit menu, ty nové popisky se mi nějak nezdají, takže asi bude následovat celková úprava - i co se rubrik týče. Měním také avatar. :)

Název: Winter (Christmas) design
Doba dělání: 2hod
Spokojenost: 85%

Jak jsem říkala, líbí se mi kombinace obrázků a brushes, ale to menu ještě dodělám. A co na něj říkáte vy?
Adele

Den ve Flóře | Diary 15.11.

15. listopadu 2013 v 20:05 | Adele |  I think
Uf, je to taková doba!
Já vím, já VÍM! Už jsem tady dlouho nebyla. Od pondělí. Jenže v úterý jsme měli osm hodin a pak jsme šli s Terinkou do Palládia, kde jsme byly asi do sedmi hodin a pak jsem se jen učila. No a poslední tři dny mi nefungoval internet!
-_-
Takže teď se to chystám napravit. Hned půjdu obejít vaše blogy a doufám, že se všechno vrátí do starých kolejí. :)

Včera to bylo super. Odpadla nám první hodina a když jsem přijela do školy, nadšená V. na mě začala křičet: "Áďo, Áďo, nemáme školu!!"
Moje první reakce byla, že se V. pravděpodobně zcvokla, když jsem ale zaslechla nadšený povyk spolužáků, pochopila jsem. Netekla voda, škola není! Samozřejmě nastalo hromadné nadšení, byla to super atmosféra. Pak jsme jeli s holkama na Flóru, daly jsme si svačinu. Když jsem přijela domů, bylo asi půl dvanáctý, lehla jsem si pod peřinu a asi půl hoďky jsem spala.

Moje kosmetika - pleť | Things about me II.

11. listopadu 2013 v 20:51 | Adele |  I think
Konečně mám na vás trochu času a taky trochu inspirace. :) Totiž - v neděli jsem čas měla, ale tu inspiraci ne a dnes sice nemám moc času, ani moc inspirace, ale alespoň něco. Dnes jsem chtěla původně psát recept na čokoládové cupcakes, ale jelikož už tu jsou recepty na cupcakes vanilkové a jogurtové, asi by vás to trochu nudilo, takže možná příště (kdo ví, třeba to sem dám, stáli by jste o ně? :D) Tak a teď, když jsem dokončila svůj super uvítací monolog o ničem, můžeme se zaměřit na téma článku - další článek ze série THINGS ABOUT ME, jejíž předchozí díl, který byl na téma "Co mám v kabelce" si můžete přečíst tady.

Tenhle bude, jak napovídá název článku o tom, jakou kosmetiku používám. Nejedná se ovšem o nějaká líčidla, která možná přibydou později, tady uvádím pouze věci, kterými pečuji o svou pleť. To znamená krémíky, vodičky. Že toho je hodně? Přiznám se, když jsem moc unavená nebo se mi prostě nechce, odlíčím se a naplácám na sebe krém a to je všechno. Ale pokud se seberu a udělám si svou "zkrásňovací proceduru" používám tyto přípravky.

Zaznamceleobrazovky11.11.2013185940.bmp

Korzet a jeho zlatá éra

9. listopadu 2013 v 21:47 | Adele |  History lesson
Přibyla nová rubrika history lesson, kde se budeme zabývat historií, módou a celkově minulosti. Doufám,že vás bude bavit tak, jako mě. :)

Když se řekne slovo korzet, představím si buď erotický látkový obleček (který vlastně vůbec korzet není) nebo stahovačku devatenáctého století. Takže, co to ten korzet vlastně je?


Liebster Award Tag and blad.

7. listopadu 2013 v 18:32 | Adele |  I think
Ano, byla jsem nominována.
A rozhodla jsem se, že tag vyplním, protože mi to příjde docela zábavné. :) Ale nejdřív, co se mi stalo dneska. Psali jsme ten test z matiky a já jsem všechno vypočítala dobře, ale konec jsem vždycky nějak zvorala... tak uvidíme. :D

Pak jsme měli angličtinu, já o přestávce šla něco vyhodit do koše a... otočila jsem se a řízla jsem se do nohy o kachličky u umyvadla. Nejdřív to vypadalo jako, že v pohodě, ale najednou z toho začala týct krev. Spoustu krve. Vždycky jsem to utřela a ono to zase začalo krvácet, prostě hrůza. Zalepila jsem si to náplastí, věnovala se výuce, kouknu se na nohu a vidím, jak spousta krve přetéká přes náplast. Za celou angličtinu jsem totálně promočila krví tři kapesníky a na konci hodiny už jsem byla zoufalá, ale naštěstí to trochu přestalo. Dokulhala jsem do jiné třídy, kamarádka mi to zalepila znovu a tak to vydrželo.

just do sweetie


Co mám v kabelce? | Things about me I.

6. listopadu 2013 v 19:26 | Adele |  I think
Ahoj! :3
Dneska tady pro vás mám článek se spoustou fotek. Rozhodla jsem se totiž vysypat obsah své kabelky a nafotit ho. Co sebou nosím do školy? Je to opravdu obsah, který jsem tam měla dneska... Věci, které s sebou nosím každý den. Navíc se o mě něco nového dozvíte! :)


School...|4.11.

4. listopadu 2013 v 19:06 | Adele |  I think
Ahoj drahoušci! -.-
Víkend utekl neuvěřitelně rychle. Strašně jsem se netěšila do školy. Byla jsem tři dny nemocná a pak byli prázdniny... takže jsem ve škole nebyla dost dlouho.
Po tom, co mě agresivně probudil budík (samozřejmě, že jsem na dalších deset minut usnula, probrala mě až ječící sestra, slovy: "Áďo, už je třicet tři!!!") jsem měla co dělat, abych vstala a připravila se. Nakonec jsem se nějak dostala do školní budovy a jelikož jsem první hodinu usínala, tak jsem jsem se hned po češtině nahrnula ke kávovaru a dala si capuccino. Pak jsme měli výtvarku, kdy jsme tiskli z hloubky a pak jsme ryli do plechu a tiskli to. :) No, bylo to docela zajímavý... Jen při tom rytí jsem byla mírně nervozní a třesoucí se rukou, v které jsem svírala jehlu jsem ryla do tenkého plechu Karla IV...


Protože jsem měla k svačině jen jablko a jedno kousnutí do housky, měla jsem strašný hlad a těšila jsem se na oběd. Byla krupicová kaše, který jsem se teda moc nenajedla, no. :D Potom jsme měli ještě dvě hodiny hudebky (ano, pondělí je krásný den). Jenže zítra je úterý a máme strašně moc předmětů.

Z hudebky jsem hned letěla na doučování, protože absolutně nechápu matiku a fyziku. Z fyziky píšu zítra, z matiky ve čtvrtek a jsem z toho fakt strašně vodvázaná. No, trochu jsem to pochopila. Pak jsem rovnou zašla do Claire's a koupila jsem si náušničky (viz fotka výše). A teď si musím dopsat dějepis a naučit se fyziku a dodělat příklad z matiky a taky jsem si chtěla zacvičit... Takže letím. :)

Užijte si...eh...zbytek pondělí? :D
Adele

Sablés - francouzské máslové sušenky

2. listopadu 2013 v 22:00 | Adele |  Vařím, peču
Zase jsem tady s receptem. Ale tenhle je opravdu lahůdka. Možná si řeknete, tss, sušenky. Ale tyhle sušenky nejsou jen ledajaké. Jsou to francouzské máslové sušenky Sablés s lahodnou chutí, s mírným nádechem soli. Je na to potřeba minumum ingrediencí a je jednoduchá příprava - musíte ale dokonale dodržet všechny instrukce z receptu. Já si původní recept zghettablogu upravila na porci jen ze dvou třetin. Vyšlo mi z toho 26 lahodných sušenek.


Diary|1.11.2013

1. listopadu 2013 v 18:15 | Adele |  I think
Ahoj!
Dnes se vám hlasím s deníčkem. A ráda bych se rozpovídala o dnešním neobyčejném dni. Ve škole jsme totiž slavili Halloween. A samozřejmě jsme museli jít v masce. Jak jsem minule psala, že půjdu za Belatrix, tak se nakonec zjistilo, že se nemusí jít za nic z Harryho Pottera. A hádejte za co jsem šla já? :)