Křehký máslový koláč UŽ NIKDY.

12. října 2013 v 22:12 | Adele |  Vařím, peču
Ano, ráda bych vám řekla, že mám za sebou nespočet upečených dortů potáhnutých marcipánem, nádherných muffinů, dezertů při kterých přestanete dýchat a samozřejmě nejrůznějších slaných delikates včetně nakládaného humra.
No, to vás asi zklamu.
Jsem na to úplnej...retard. :D
Třeba včera mě popadla nějaká pekařská nálada a dostala jsem chuť na máslový koláč. Tak jsem se vesele pustila bloudit na internetu a hledat na něj perfektní recept. A narazila jsem zrovna na recept na KŘEHKÝ MÁSLOVÝ KOLÁČ, zdůrazňuji to křehký a vypadal opravdu úžasně. Všechny potřebné ingredience jsem navíc měla doma, tak proč si ho neudělat, že?
Vesele jsem začala, ale asi v polovině jsem zjistila, že mám MÁLO MÁSLA. A sakra. V máslovém koláči docela důležitá surovina, co? To mě ale nezarazilo a rozhodla jsem se nahradit asi půl másla půllitrem mlíka. Mlíko je přece podobný, ne, říkala jsem si, určitě to bude dobrý. Začala jsem mixovat tu podivnou směs a pak mi došla další věc. Nemám prášek do pečiva!


Nervózně jsem prohrabovala skříňku, ale nikde nic! Do háje! Pak jsem ale, světe div se, našla PUDINK. No co, je to taky prášek, dám ho tam. Nasypala jsem ho asi polovinu. Znovu jsem se pustila do zuřivého mixování, ale směs byla tak hustá, že s ní nešlo nic dělat. A měl to být koláč!
Rychle jsem se nahnula k dřezu a chrstla tam tak půllitru vody. Vznikla jakási podivná břečka kterou jsem nalila do kulaté formy.
Asi po půlhodince jsem hotový "koláč" vyndala.
NO DOHÁJE.
Sice voněl krásně, máslově, ale vznikla z toho jakási centimetrová směs tvrdá, jako kámen, vevnitř zdrclá a naprosto nechutná. Zoufale jsem se sesunula na židli. Přece to teď celé nevyhodím!
A pak jsem si vzpoměla na půlku pudinku v prášku. Zaplácnu to pudinkem a bude to super! Rychle jsem ho teda připravila, nakrájela jablka a na to chrstla žlutou směs, dala vystydnout a doufala, že to bude chutnat.... poživatelně.

JESTLI ČEKÁTE ŠŤASTNÝ KONEC, TAK VÁS ZKLAMU. :D
Mamka, která mi chtěla udělat radost snědla jeden celý kousek a vím, že se u toho musela přemáhat, ani já svůj pidikus nedojedla. No nic. Chybami se člověk učí, ne?
Ne?!

Ale příště se mi to povede. Určitě.
Adele
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama