Říjen 2013

Jogurtové "KRVAVÉ" cupcakes

31. října 2013 v 19:13 | Adele |  Vařím, peču

[Halloween edition]


Jelikož zítra s kamarádkami slavíme Halloween a slavíme ho u mě doma, rozhodla jsem se na tu počest něco upéct. A protože se mi minule moc osvědčili vanilkové cupcaky, rozhodla jsem se jít do těchto minidortíčku, i když v trochu jiné podobě.
Vanilkový recept jsem si upravila na jogurtový s tvarohovou polevou a krvavým přelivem! :) Takže... pěkné čtení. -.-

Last holiday day | hubnu s palačinkami

30. října 2013 v 23:08 | Adele |  I think
Zdravím! :)
Včera večer jsem usnula inspirována hubnoucími blogy, rozhodnutá, že další den vstanu v sedm a půjdu s mamkou cvičit.
No. Nakonec jsem spala do jedenácti, vysoukala jsem se z postele, posnídala jsem rohlík se šunkou a chvíli jsem se válela. Najednou se den přiklonil k poledni a já se rozhodla něco dělat. Měla jsem naplánováno, že se dnes budu učit a cvičit! Do učení se mi ale vůbec nechtělo, takže jsem se pustila do hledání nějakého cvičení.

Hubnoucí den. (hahaha...no. :D)
snídaně: rohlík se šunkou
oběd: IKEA kuličky s bramborovou kaší
svačina: mandlový dort :'(
večeře: 1 palačinka a 2 piccoliny
- asi budu muset na tom hubnoucím dni víc máknout :D -
POHYB: fb bříško 10 min + CVIČENÍ BIG BALLS 15 min
 

Nákupy v IKEA!!!♥

29. října 2013 v 22:46 | Adele |  Home a design
Bohužel se sem dostávám až takhle pozdě. Je to tím, že jsem dnes měla opravdu přeplněný den...
Samozřejmě jsem spala do desíti (po novém, takže teoreticky do jedenácti :D) a asi ve dvanáct jsme jeli do IKEi. Pokud jste mí stálí návštěvníci, tak z tohoto a tohoto článku víte, že je pro mě IKEA ráj. Takže jsem nadšeně pobíhala mezi regály a vybírala si věci do mého nového pokoje. Velký nábytek jsem si jenom zapsala (v prvním odkazoaném článku je obrázek postele, kterou jsem si vybrala), ale drobnosti jsem nakoupila.
Mimo to jsem si vybrala židli ke stolu, křeslo, (na které jsem si rovnou koupila nádherný polštářek, viz. foto níž) stoličku k toaletce, toaletku. Stůl budu mít na míru na chodbu, takže budu mít takovou pracovničku. A ještě drátěný systém do šatny a dva stojany na oblečení, které už v té šatně mám, takže jsem je nemohla vyfotit.

Potom co jsme nakoupili jsme si tam zašli na jídlo. Byla sice strašný fronta, ale vystáli jsme si to a dala jsem si lososa s brambory a zhřešila jsem i mandlovým dortem. Mňamka. Hned z Ikei jsme jeli do našeho nového domku dát nějaké věci a pak k nám domů vynosit všechny ostatní věci. Potom jsme šli hlídat sestřenici a byli jsme tam až do večera. Doma jsem hned začala sestavovat nějaké věcičky...

A teď už k samotným doplňkům.

Detaily dělají domov.


Weekend at the cottage|Diary|28.10.

28. října 2013 v 19:21 | Adele |  I think
Hello, everybody. How are you today? :)
Já vím, nebyla jsem tady celý víkend a vlastně i celý dnešek. Rozhodli jsme se totiž využít prázdnin a vyjet si na chalupu. Prodloužili jsme si víkend o pondělí a i přes moje skučení, že nebudu mít internet to byla skvělá relaxace. No, když se nad tím teď zamyslím... vlastně to taková relaxace nebyla. :D


Cup of tea....Bubble tea!

25. října 2013 v 12:30 | Adele |  I think
Když jsem poprvé vzala plastový, ledově vychlazený kelímek, v kterém plavaly ovocné perly do rukou, byla jsem ohromená. Ale musím vám přiznat, nechutnal mi.
Kupodivu tento článek není o tom, jak bubble tea nenávidím, jaká je to hrozná věc. Možná bych ho i trošku vychválila. Ale - začneme u kořenů. Takže, co to to Bubble tea vlastně je?


Vanilkové cupcakes s máslovou polevou

24. října 2013 v 17:17 | Adele |  Vařím, peču
Tak mě dneska chytla nálada na pečení. Protože jsem nemocná a byla jsem doma, bavila jsem se brouzdáním po internetu. Dostala jsem se k cupcakes, což jsou malé lahodné dortíčky s polevou. A hned jsem se do nich s nadšením pustila.


Plans of my room 01

23. října 2013 v 16:20 | Adele |  Home a design
Už v nějakém článku jsem vám slibovala, že se zaměřím víc na plány svého nového pokoje, který připravuju. No a jelikož jsem dneska měla dost času na napsání pořádného článku (včera to byla fakt hrůza, časové vyčerpání) je to tu!
Dala jsem si tu práci a načrtla jsem plánky svého pokoje. Nepíšu to tu jen tak, třeba pro vytahování (já budu mít krásný pokoj, heč! :DDD) potřebuju od vás poradit... Ještě do včerejška jsem si myslela, že budu mít postel v rohu, ale po rozhovoru s mamkou vůbec nevím, jestli do prostoru nebo do rohu. No a protože z mých keců si to nedokážete tak docela představit, je tady první plánek a to dvě varianty pokojů, pohled shora.


Outfit Oversized

21. října 2013 v 19:35 | Adele |  Móda
Oversized svetry letí a já se rozhodla udělat jeden outfit s pěkným svetříkem. Moc se mi líbí hnědé a zlaté doplňky, hlavně ty boty, mám podobné :) A kabelku jsem vybrala velkou a navíc s cross body popruhem - ideální do školy. Svetr je hodně výrazný a celý outfit rozjasňuje.


Oblečení:
Tričko 545 CZKETSY.COM
Džíny 855 CZKCHERRYCHERR
Boty 2.450 CZKSPERRYTOPSI
Kabelka 1.845 CZKGAP.COM

Doplňky:
Náušnice 1.035 CZKCOUTURE.ZAP
Náramek 170 CZKTOPSHOP.CO
Adele

Kdo je Adele?

20. října 2013 v 19:41 | Adele
Myslím, že když už jsem si založila tenhle blog, tak bych měla napsat i něco o sobě. Nechci být žádná "no face", takže bych se vám ráda představila.
Jmenuji se Adéla, ale protože se mi to jméno samo o sobě moc nelíbí, budu tady vystupovat pod přezdívkou Adele. Jinak mi všichni říkají "Áďa", ale to je takové moc dětinské (?) a protože já chci být opravdu hustá, tak si vypůjčím jméno slavné zpěvačky. :)


  • Je mi čtrnáct let a studuju druhým rokem na uměleckém gymnáziu - na základce bych byla v deváté třídě. Zpívám ve školním sboru a píšu do školního časopisu. Baví mě kreslení, zpěv, tanec a samozřejmě psaní, jinak bych neměla blog.
  • Nemám ráda ranní vstávání. Bojím se metra, ale stejně jím jezdím. Nesnáším dobíhání veškerého MHD, ale bohužel to patří k mé každodenní aktivitě.
  • Mám ráda svoje kamarády i svojí rodinu. Cola a pizza je pro mě ideál. Ale maminčin řízek s bramborovou kaší je také lahůdka. A ještě losos. Uzený nebo na pánvi, prostě dokonalost.
  • Snažím se vařit a péct. Nevím čím to je, ale vždycky to nějak zvořu. Pořád věřím přísloví chybami se člověk učí.
  • Pořád čekám, že se nějak psychicky (i fyzicky :D) vyvynu.
  • Zařizuji si svůj nový pokoj, který musí být dokonalý. Věřím, že mi s tím pomůžete kladnými či zápornými komentáři.
  • V módě se snažím být originální. Neexistuje, že bych si brala jedno oblečení dva dny za sebou. Prostě jsem si na to zvykla. Nejradši nosím šedou barvu (ano, jak originální, že).
Proč to sem píšu? I mě vadí, když nevím, čí blog je, když mi autorka nic neřekne. Chci, abyste věděli, že tohle jsem prostě já. :)

Moje blogová minulost
Jako první jsem si založila s kamarádkou třídní blog, pod názvem, myslím, předseďáci, prostě hrůza. Brzo jsem si založila vlastní blog, který se jmenoval "skveli-super-blog" -_-. Ano, skvělý s měkým i. Úžasné. Ty debility, co jsem tam psala :D. Ten jsem ale smazala, kvůli nějakým hnusným komentářům. Pak myslím následoval graphic-top-blog, který jsem měla asi dva měsíce, což byla pro mě strašně dlouhá doba a opět jsem tam psala samé neoriginální věci. Nakonec jsem si založila www.blog-pro-kazdeho.blog.cz který jsem měla něco přes rok a ta kvalita byla už přece jenom větší. Přestala jsem kvůli nedostatku času a inspirace. :)

Co plánuji do budoucna?
Především bych chtěla odmaturovat a vystudovat vysokou - určitě něco v Praze (pokud se nedostanu na Harvard nebo Oxford :DDD, což asi ne no) nejlépe Karlovu univerzitu a docela bych měla zájem o právnickou fakultu - uvidíme. Je fakt, že jsem hodně zaměřená na umění, takže práce jako spisovatelka, herečka nebo módní návhářka by byla hezká, ale pochybuji, že by mi něco z toho vyšlo. Líbilo by se mi i být advokátka. :)
Po maturitě bych ráda odjela do Británie jako au-pair a chvilku cestovala, ale nevím, co vlastně budu chtít. Ta au-pair se mi zamlouvá kvůli Británii, kterou miluju a taky kvůli tomu, že bych se zdokonalila v angličtině. :)

Shhh....it!

17. října 2013 v 19:04 | Adele |  Home a design
Jedna úžasně retardovaná kamarádka předevčírem na facebook v 19.45 napsala, že je unavená a jde spát. WTF???!!!! Ani ne v osm? Jako fakt?! Ráno ve škole si libovala, jak se cítí svěží a úžasně,...
To já včera šla podle jejího příkladu spát sice o trošičku :DDD později, ale také dřív než normálně, abych se vyspala. Zhasla jsem v půl jedenácté. Ale samozřejmě, že moje milovaná sestra si ještě četla a mě světlo ruší, takže jsem další půlhodinu neusla. Nevadí.
Ale já nemohla usnout ani tu další hodinu!!! Co s tím?
Nedávno jsem se našeho profesora biologie zeptala, co s nespavostí a on jednodušše prohlásil, že postel je jen na spaní a sex.
Tak fajn no. :D
Je pravda, že jelikož spím v pokoji se ségrou, trávím na posteli dost času a nemám moc vlastního prostoru. Ale to se změní! Už za čtrnáct dní! Budu mít celé podkroví s koupelnou a šatnou pro sebe, což je opravdu luxus. A rozhodla jsem se (ano, konečně se dostáváme k jádru článku), že si místečko na spaní udělám opravdu luxusní.

Extra čoko dort

16. října 2013 v 19:10 | Adele |  Vařím, peču
Dneska je tady pro vás ten slibovaný článek o pečení dortu. A věřte mi, že to bude opravdu zajímavé. Recept jsem si vypůjčila z ghettablog, mého oblíbeného foodblogu a jak už to tak dělám, taky jsem si ho trochu pozměnila. Třeba se vám zalíbí a "jednoduchý" dort si také uvaříte! :)


Ano, autorka opravdu píše, že dort je jednoduchý, že je to rychlovka, apodobně, takže i proto jsem si dort vybrala. Zjistila jsem, že zas taková rychlovka a jednoduchá věc to není a znovu jsem poznala jaký jsem dřevo. :D

Proč zase zvoní?

14. října 2013 v 19:16 | Adele |  I think
Ano je tady podzim, krásný podzim, odpolední sluníčka,... Ale také deprimující počasí, především ráno, jestli jste si všimli. Na jaře a v létě nemám problém (větší :DD) vstát, ale teď? Nejhorší je se vzbudit ještě za tmy, vyhrabat se z těch měkkoučkých peřin ven do studeného pokoje, kde na vás číhá plno nebezpečí, jako například škola. :)

:'D | via Facebook


Design 01 Wine

14. října 2013 v 15:54 | Adele |  Designy blogu
Tak jsem si říkala, že tamten první design se mi jaksi nevydařil, jelikož jsem asi po roce použila photofiltre dopadlo to tak...ehm...jak to dopadlo. :D ale tenhle se mi zdá už trochu lepší, má barvy podzimu, ale zároveň může být i na zimu, uvidíme, ale já ty zimní studené barvy moc ráda nemám... :) Spíš vánoční! Ale tahle barvička určitě zahřeje. Není to nějaké mistrovské dílo, ale já jsem celkem spokojená. (Mimochodem, povšimněte si menu - MÁM POPISKY! :D

Název: Wine
Doba dělání: 90 min
Spokojenost: 70%

Nechtěla jsem dělat nic vyloženě podzimního, ale když to všude vidím, musela jsem se trochu sladit, ne? ;)
Adele

Wishlist

13. října 2013 v 20:39 | Adele |  Móda
Podzim je tady a já si musím koupit spoustu věcí na chladné počasíčko. Ale ty věci musí být stylové! Proto jsem se rozhodla napsat si tady wishlist, co bych vlastně chtěla...♥ Předělávám i na normální wishlist. :)Oversized svetr (teplejší)
Kabelku s cross body popruhem
(hnědou nebo černou, do školy, aby se tam vešla A4. Mám jednu, ale ta je taková růžovo hnědá a pomalu mě omrzuje...)
Teplé legíny s norským vzorem
Oxfordky
Kotníčkové kozačky
Žlutou řasenku Maybeline
Áčkovou sukni do pasu
Punčochy
Nové povlečení
Malířský stojan
Malířské potřeby


Asi budu postupně přidávat a koupené věci škrtat. :) Tak co na to říkáte?

Podzimní kolekce IKEA

13. října 2013 v 18:48 | Adele |  Home a design
Tak jo, asi bych vám měla říct, že

MILUJU IKEU

Příjde mi, že je to opravdu designový obchod, kde najdete snad všechny druhy nábytku za úžasnou cenu. Proto jsem se rozhodla většinu nábytku pro můj budoucí pokoj pořídít tam. Barvy nábytku by se mi líbily bílá a borovice. Už mám pořízený stolek z IKEA za 120,- korun, takový ten v barvě borovice, znáte ho? :) Ale dnes vám ještě neprozradím co všechno si do pokoje pořídím, dnes bych se chtěla zaměřit na podzimní kolekci, která se v Ikee rozmohla. Můžu říct, že dominuje vínová a jelikož mám tuto barvu moc ráda, určitě nějaké ty podzimní doplňky v barvě listů pořídím.

Cookies

12. října 2013 v 22:59 | Adele |  Vařím, peču
Ach bože, dívám se na svoje vrcholné dílo, něco tak úžasného, skvělého, perfektního,...
TAK DOBŘE, MĚLA BYCH SE ASI ZARAZIT. :D
Prostě jsem upekla sušenky. Ale nejsou to jen tak ledajaké sušenky, jsou to cookies, lahodné čokoládové, se 190 gramy másla. Sice trochu rozpláclé, jeden plech přepečený a druhý zase nedopečený, ale stejně jsou dobré.

Napadlo mě to, když jsem projížděla recepty na foodblozích. A na jednom skvělém, zghettablog.cz jsem našla tenhle recept. Autorka sušenky prý vymyslela sama, což je super! Jediné co mi vadí je, že jsou trošku moc sladké a nevím čím to je, asi jsem tam dala málo mouky, ale také se mi roztekly a nedržely správný tvar.

Přidej se do oblíbených! (Affs)

12. října 2013 v 22:36 | Adele |  Blog
Jestli se ti tady zalíbilo a chtěla by ses sem kouknout častěji, určitě se tady zaregistruj. Není to nic složitého!
Stačí do komentářů napsat

*přezdívku
*link
*blog
*zaměření tvého blogu
*proč chceš se mnou spřátelit? :)Adele

Křehký máslový koláč UŽ NIKDY.

12. října 2013 v 22:12 | Adele |  Vařím, peču
Ano, ráda bych vám řekla, že mám za sebou nespočet upečených dortů potáhnutých marcipánem, nádherných muffinů, dezertů při kterých přestanete dýchat a samozřejmě nejrůznějších slaných delikates včetně nakládaného humra.
No, to vás asi zklamu.
Jsem na to úplnej...retard. :D
Třeba včera mě popadla nějaká pekařská nálada a dostala jsem chuť na máslový koláč. Tak jsem se vesele pustila bloudit na internetu a hledat na něj perfektní recept. A narazila jsem zrovna na recept na KŘEHKÝ MÁSLOVÝ KOLÁČ, zdůrazňuji to křehký a vypadal opravdu úžasně. Všechny potřebné ingredience jsem navíc měla doma, tak proč si ho neudělat, že?
Vesele jsem začala, ale asi v polovině jsem zjistila, že mám MÁLO MÁSLA. A sakra. V máslovém koláči docela důležitá surovina, co? To mě ale nezarazilo a rozhodla jsem se nahradit asi půl másla půllitrem mlíka. Mlíko je přece podobný, ne, říkala jsem si, určitě to bude dobrý. Začala jsem mixovat tu podivnou směs a pak mi došla další věc. Nemám prášek do pečiva!


Nervózně jsem prohrabovala skříňku, ale nikde nic! Do háje! Pak jsem ale, světe div se, našla PUDINK. No co, je to taky prášek, dám ho tam. Nasypala jsem ho asi polovinu. Znovu jsem se pustila do zuřivého mixování, ale směs byla tak hustá, že s ní nešlo nic dělat. A měl to být koláč!
Rychle jsem se nahnula k dřezu a chrstla tam tak půllitru vody. Vznikla jakási podivná břečka kterou jsem nalila do kulaté formy.
Asi po půlhodince jsem hotový "koláč" vyndala.
NO DOHÁJE.
Sice voněl krásně, máslově, ale vznikla z toho jakási centimetrová směs tvrdá, jako kámen, vevnitř zdrclá a naprosto nechutná. Zoufale jsem se sesunula na židli. Přece to teď celé nevyhodím!
A pak jsem si vzpoměla na půlku pudinku v prášku. Zaplácnu to pudinkem a bude to super! Rychle jsem ho teda připravila, nakrájela jablka a na to chrstla žlutou směs, dala vystydnout a doufala, že to bude chutnat.... poživatelně.

JESTLI ČEKÁTE ŠŤASTNÝ KONEC, TAK VÁS ZKLAMU. :D
Mamka, která mi chtěla udělat radost snědla jeden celý kousek a vím, že se u toho musela přemáhat, ani já svůj pidikus nedojedla. No nic. Chybami se člověk učí, ne?
Ne?!

Ale příště se mi to povede. Určitě.
Adele

Tak, že bych k tomu něco řekla?

12. října 2013 v 20:38 | Adele |  Blog
Pokud se nějakým záhadným způsbem, dostanete na tenhle blog, tak byste si asi měly přečíst něco o tom proč vlastně vznikl.
Nejdřív něco o mě - jmenuji se Adéla a protože to jméno samo o sobě se mi nelíbí, budu vystupovat pod přezdívkou Adele, což je samozřejmě strašně cool. :)
Já už jsem pár blogů měla, za zmíňku ovšem stojí asi nejvíc www.blog-pro-kazdeho.blog.cz, který mi vydržel něco přes rok. Bavilo mě to, opravdu moc a proč jsem tedy zkončila? Nastoupila jsem na gymnázium, které pohltilo veškerý můj volný čas. Ne kecám, poznala jsem nové kamarády a začala jsem trochu "žít". Ale jelikož jsem začala zároveň psát do školního časopisu, tak jsem se rozhodla, že bych se mohla o ty svoje kecy s někým podělit. Ale doufám, že to nebude jako můj minulý blog. Chci kvalitu ne jen hloupoučké články a blbostech... A tímto vás tady pěkně vítám! :)

Na co se zaměříme?
Na design! A ne, nemyslím na ten internetový, i když jsem s tím taky nějakou dobu dělala, teď myslím ten interiérový. Jelikož se stěhujeme a já dostávám úžasný podkrovní pokoj s šatnou a koupelnou a je na mě jak si ho zařídím, ráda bych se o to s někým podělila, případně od vás dostala nějaké návrhy a rady... A také tu určitě najdete nějaké kecy z mého života a... recepty? Ano, začala jsem trochu péct a trochu vařit, takže i na to se tu můžete těšit!

Závěrem doufám, že se vám tady bude líbit! Příjemné čtení. A blog je samozřejmě stále v rekonstrukci, takže se omlouvám, že to tady neni žádný "terno". :D

Adele